אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למיקרוסופט יש זכות סירוב ראשונה על רכישת Nvidia

למיקרוסופט יש זכות סירוב ראשונה על רכישת Nvidia

הערה קצרה בדו"ח רבעוני של Nvidia חשפה את העובדה שלמיקרוסופט יש זכות סירוב ראשונה על מכירת החברה – ויתכן שהיא שוקלת את רכישתה בעצמה

05.06.2011, 12:10 | יוסי גורביץ

למיקרוסופט יש זכות סירוב ראשונה על רכישה של יותר מ-30% ממניות חברת השבבים המצליחה Nvidia. כך חשף בסוף השבוע "אינפורמיישן וויק", לאחר שאיתר הערה בדו"ח הרבעוני האחרון של Nvidia לרשות ניירות הערך האמריקאית (SEC). ההסכם בין החברות נותן למיקרוסופט את הזכות להשוות כל הצעת רכש למניות Nvidia.

ההערה היתה אזהרה למשקיעים, שממנה עולה כי שמספר גורמים עשויים להשפיע על רכישת החברה על ידי צד שלישי – מזכותו של חבר המנהלים של החברה להנפיק מניות חדשות בהתרעה קצרה ועד ההסכם שלה עם מיקרוסופט.

ההסכם נחתם במקור בשנת 2000, שנה לפני השקת הדור הראשון של קונסולת המשחקים XBOX. חברת Nvidia פיתחה את המעבד הגרפי לקונסולה המקורית. מאז, שתי החברות חידשו את ההסכם מדי שנה. לא ברור מדוע הוזכר החוזה הזה דווקא עכשיו, במיוחד לאור העובדה שמיקרוסופט החליפה יצרן לשבבי האקסבוקס ב-2003, ופרשנים מעריכים כי הדבר מעיד על נסיון מצד מיקרוסופט לרכוש את החברה.

חברת Nvidia פיתחה את מעבד הסלולר הראשון הכולל שתי ליבות, ה-Tegra 2. הוא מפעיל כיום מספר טלפונים חכמים ומחשבי לוח. החברה גם עומדת להשיק עד סוף השנה את הדור הבא של ה-Tegra, הכולל ארבע ליבות. מתחילת השנה, מניות החברה צמחו ב-17%. הבורסה סגורה כעת, כך שלא נרשם כל שינוי במניות Nvidia בעקבות החשיפה.

מיקרוסופט החלה לאחרונה להפיץ ליצרני המחשבים את הדרישות שלה ליצור מחשבים שישתמשו במערכת ההפעלה העתידית שלה, חלונות 8, מתוך כוונה לשמור על חוויית משתמש רציפה. חלונות 8 היא גם מערכת ההפעלה הראשונה מבית מיקרוסופט שתתמוך במעבדים המבוססים על ארכיטקטורת ARM, בדומה למעבדים המייצרת Nvidia. בכנס CES האחרון, חברת Nvidia הציגה מספר מעבדים המיועדים למחשב האישי ומסוגלים להריץ את חלונות 8.

רכישת חברת מעבדים הוא מהלך הגיוני מצד מיקרוסופט. אם היא תשתלט על Nvidia, היא תוכל להדיק את אחזיתה על שרשרת היצור של להדק את אחיזתה על שרשרת היצור של מחשבי הטאבלט שהיא מתכננת – ולמנוע מיריב מלשבש עוד יותר את תוכניותיה בתחום. בשנים האחרונות, חוסר ברכיבים ומעבדים הוא אחת מהבעיות הגדולות ביותר של תעשיית הסלולר.

בנוסף, מיקרוסופט תוכל לשלב את המעבדים החדשים של Nvidia בתוך הדור הבא של טלפונים חכמים מבוססי חלונות 7 פון - מה שיתן לה יתרון טכנולוגי משמעותי על פני אנדרואיד ו-iOS.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות