אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עופר העביר מסוקים ליחידות ישראליות באיראן" צילום: איי פי

"עופר העביר מסוקים ליחידות ישראליות באיראן"

ה"סאנדיי טיימס" דיווח כי ייתכן שספינות משפחת עופר העבירו מסוקי בלקהוק - שהוחבאו במכולות ונועדו לשימוש יחידות עילית ישראליות באיראן. על-פי הדיווח, ספינות המשא שעגנו באיראן אפשרו לכוחות הישראלים להגיע למדינה מבלי לעורר חשד

05.06.2011, 12:46 | כתב כלכליסט

מומחי ביטחון אמרו לעיתון הבריטי "סאנדיי טיימס" כי ייתכן שספינות משפחת עופר העבירו לאיראן מסוקי בלקהוק שהוחבאו במכולות ונועדו לשימוש יחידות עילית ישראליות באיראן - כך פירסם העיתון הבוקר (א'). לפי הידיעה, ספינות המשא שעגנו באיראן איפשרו לכוחות הישראלים שהתחבאו בהן להגיע לחוף האיראני מבלי לעורר חשד.

פרשת משפחת עופר התפוצצה בחודש שעבר, אחרי שארצות-הברית הודיעה כי חברת הספנות שלהם נמצאת בין שבע חברות זרות שוושינגטון תטיל עליהן עונשים משום שניהלו קשרים עסקיים עם איראן וסייעו למימון תוכנית הגרעין שלה.

בהודעה שפרסמה מחלקת המדינה האמריקנית, נמסר שקבוצת עופר, יחד עם שתי חברות ספנות ממונקו וסינגפור, הייתה מעורבת בספטמבר 2010 בעסקה שבמסגרתה סיפקו שירותי ספנות בשווי של כ-9 מיליון דולר לחברת הספנות האיראנית IRISL.

בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי בשנים 2004-2010 עגנו לפחות שבע מכליות נפט של החברה "טנקר פסיפיק" ששייכת לסמי עופר בנמל האיראני שבאי חארק. מבדיקת העיתון עלה כי שבע ספינותיה של "טנקר פסיפיק" פקדו את הנמל האיראני שמונה פעמים, כל זאת בתקופה שבה ישראל הפעילה שתדלנות מסיבית מול ארצות-הברית, כדי שזו תטיל סנקציות על מסחר עם איראן - ולאחר שהאמריקנים כבר הודיעו כי יאמצו סנקציות חמורות נגד כל חברה שתגלה מעורבות כלשהי בסחר עם איראן, לרבות בדרך של הובלה הקשורה לתעשיית הנפט של המדינה. בנוסף חשף "כלכליסט" כי עוד חברה של משפחת עופר עגנה באיראן השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות