אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יוסי רוזן הספיד את סמי עופר: "עשית את הונך בחו"ל והשקעת בישראל"

בבית הקברות טרומפלדור בת"א הובא למנוחות איש העסקים סמי עופר שנפטר שלשום; הבן עידן: "אהבתו של אבא למדינה היתה נעדרת כל גבול. הוא היה ציוני גאה וסמל". בין המלווים היו יעקב פרי, אלפרד אקירוב, משה קפלינסקי, אלי יונס, צדיק בינו ועקיבא מוזס

05.06.2011, 17:51 | רון גרנות

בבית הקברות טרומפלדור בתל אביב הובא לפנות ערב למנוחות איש העסקים סמי עופר, שהלך לעולמו בסוף השבוע. הצמרת העסקית של מדינת ישראל הגיעה לחלוק לו כבוד אחרון, ביניהם יעקב פרי, אלפרד אקירוב, משה שחל, משה קפלינסקי, אלי יונס, צדיק בינו, עקיבא מוזס, אוריאל רייכמן, עופרה שטראוס, זהבית כהן, רוני מילוא, גליה מאור, ציון קינן, איתן רף, רקפת רוסק-עמינח, עמי אראל, רה"מ לשעבר אהוד אולמרט, השר סילבן שלום וח"כ מאיר שטרית.

עופר נפטר שלשום (ו') בגיל 89 בביתו שבתל אביב, לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. עופר, ואיל ספנות, הניח אחריו אשה, אביבה, שני בנים, אייל ועידן, שמונה נכדים ונינה.

 

 

בטקס הקבורה השתתפו כ-200 איש. הבן, אייל, אשר פתח את מסכת ההספדים, בחר לשאת דברים באנגלית "כדי להיות מנומס לאורחים שבאו מחו"ל". במהלך ההספד גולל הבן את סיפור חייו של האב וחתם את דבריו בציטוט משירו של נתן אלתרמן בעברית: "שפתי האב אינן נעות אך קול האב עוד ישמע".

מספיד נוסף בטקס היה פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא המרכז הבינתחומי, שאמר כי "גם כשפגעו בך אמרת אין לנו מדינה אחרת, אני נפרד מאדם ערכי ואנושי. לאט לאט דעכת לעיניי אוהבייך אבל עשית מאמץ להקשיב להם ולא למצוקותייך".

 

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: הלוויתו של סמי עופר (13 תמונות)

 

יו"ר בזן, יוסי רוזן, אמר כי "עשית את הונך בחו"ל והשקעת בישראל. לא רבים ידעו להעריך את זה ולא פעם היית שק חבטות או נושא לכותרות".

עידן עופר, בנו הצעיר של סמי עופר, נאלץ לקטוע את הספדו ופרץ בבכי מספר פעמים. עופר הצעיר פרס בהספדו את הזווית האישית, "מלאת הניגודים. ובכך היה טמון חנו. רגיש לפרטים ולאחרון העובדים. בעל חזון, מסור עד כלות, סקרן בלתי נלאה". עוד חלק עופר זיכרון ילדות משמעותי, לפיו הוא זוכר שהיה הולך עם אביו למשרד בשבת בבוקר ושם היה מרגיש בבית. "אהבתו של אבא למדינה היתה נעדרת כל גבול. הוא היה ציוני גאה וסמל", אמר.

בשבועות האחרונים עמד סמי עופר במרכזה של פרשת "עופרגייט" שהסעירה את הציבור בישראל, לאחר שהתברר כי משרד החוץ האמריקאי הטיל סנקציות על החברה של עופר לאחר שזו מכרה בעקיפין מיכלית לחברה איראנית וכי אניותיה נהגו זה שנים לפקוד את נמלי איראן.

מגזין פורבס דירג לאחרונה את סמי עופר במקום ה-79 ברשימת עשירי העולם עם הון אישי של 10.3 מיליארד דולר, שאת רובו עשה בעסקי הספנות. עופר וילדיו הם הישראלים העשירים ביותר בארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כמה מילים טובות על האיש המיוחד הזה תשמעו סיפור
פגשתי את שמואל {סמי} עופר זכרונו לברכה באחד הארועים לא הכרתי אותו אבל שמעתי עליו דברים טובים אזרתי עוז וניגשתי אליו הצגתי בפניו את העמותה שאני מנהל התומכת במשפחות נזקקות הוא התעניין שאל שאלות הרגשתי שהוא בוחן אותי וכנראה שעברתי את המבחן שלו זה היה לפני חג פסח לפני בערך שמונה שנים ואז הוא פנה אלי ואמר אני מוכן לעזור אבל יש לי תנאי אחד שאתה מבטיח לי שזה נשאר בנינו ואתה לא אומר לאף אחד על העזרה שאני נותן שמתי יד על החזה והבטחתי מילה ואני רוצה להגיד לכם שלא הייתי צריך יותר באותה שנה ללכת לאף אחד בשביל עזרה הוא לקח על עצמו את כל ההוצאות . אז בשם כל המשפחות שתמכת בהם באותה שנה כי מאותו זמן לא הצלחתי להגיע אליך יותר אני אומר תודה ויהי רצון שהזכות הזו תעמוד לך בשמים כי בעצם אתה לוקח איתך רק את החסדים שעשית ואני מאמין שהיו לך הרבה זכויות ת.נ.צ.ב.ה.
דן , ירושלים  |  06.06.11