אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בענף התיירות נושמים לרווחה בשל ביטול קיצור החופש הגדול צילום: ארן דולב

בענף התיירות נושמים לרווחה בשל ביטול קיצור החופש הגדול

מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות: "זאת החלטה הגיונית ומתבקשת. לקראת השנה הבאה נערך בהתאם". מנהל השיווק של דיזנהאוז: "כעת יש התנפלות מחודשת על סוכני הנסיעות, מנוסעים שמבקשים שינוי נוסף בתאריכי החופשות, שכבר שונו בשבוע האחרון"

06.06.2011, 17:24 | יסמין גיל

בענף התיירות נושמים לרווחה בעקבות הפרסומים היום (ב') לפיהם שר החינוך, גדעון סער, צפוי להודיע על ביטול ההחלטה לקצר את החופש הגדול. לפני כשבוע הודיע משרד החינוך כי שנת הלימודים הבאה תיפתח בבתי הספר ובגני הילדים ב-26 באוגוסט במקום ב-1 בספטמבר, מהלך שגרר ביקורות מצד אנשי ענף התיירות שטענו לפגיעה בהזמנות של חופשות שכבר הוזמנו לסוף אוגוסט, לפגיעה בתנועת התיירות המתוכננת בחודש השיא בשנה, וחשש לעליית מחירים.

מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות, יוסי פתאל, הגיב על ביטול קיצור החופש הגדול: "זאת החלטה הגיונית ומתבקשת מכיוון שציבור גדול היה נפגע מהקיצור, כולל ציבור המורים והגננות עצמם. אנחנו מברכים את השר על ההחלטה ועל כך שהיה קשוב לרחשי הציבור ומנע נזק כלכלי משמעותי למשק. לקראת השנה הבאה נערך בהתאם".

במקביל, יש מי שמלינים על כך שהשינוי התכוף בעמדת משרד החינוך יצר אי סדר במערכות ההזמנות של חברות הנסיעות, שבשבוע החולף נאלצו לשנות חבילות נופש וכעת נדרשות לעשות זאת שוב: "מה שמאפיל פה מעל הכל זה תהליך קבלת ההחלטות", אומר מנהל השיווק של דיזנהאוז, גלעד ברובינסקי, "מה השתנה בשבוע האחרון, שלא ניתן היה לחזות לפני שבוע עד כדי כך שעשו צעד קדימה וצעד אחורה?".

לדבריו, "ההודעה היום יוצרת התנפלות מחודשת של לקוחות על סוכני הנסיעות, שמבקשים לברר לגבי המשמעות של שינוי נוסף בתאריכי החופשות, שכבר שונו בשבוע האחרון. בנוסף, עם קיצור החופש הגדול האריכו את החופש בתקופה שבין יום כיפור לסוכות, ואז סיטונאים בענף התחילו להיערך לחבילות לתקופה הזאת. עכשיו גם בהקשר הזה צריך לעצור את העבודה וללכת אחורה".

דודו מחלב, ארקיע, צילום: אוראל כהן דודו מחלב, ארקיע | צילום: אוראל כהן דודו מחלב, ארקיע, צילום: אוראל כהן

סמנכ"ל השיווק של ארקיע, דודו מחלב, מסר: "ההודעה מהשבוע שעבר יצרה בלבול בקרב צרכני הנופש ולמרות שמרבית הלקוחות לא ביטלו את חופשתם, אלא שינו אותה לתאריכים אחרים, אנחנו בודקים בשעות אלה את האפשרות לאפשר לאנשים להחזיר את חופשתם למועד המקורי".

מאיסתא נמסר: "השבוע האחרון היה מיותר בהתנהלות, וטוב ששר החינוך חזר בו מההחלטה שטובה להורים, לתלמידים, למורים וגם לענף התיירות".

מנהלת השיווק של אשת טורס, גלית זכאי, מסרה: "אנחנו שמחים על ההחלטה בדבר השארת החופש הגדול במתכונתו הנוכחית. ההודעה על קיצור החופש הגדול בשלב כה מאוחר של השנה פגעה בתכניות של משפחות רבות, ודרשה חיפוש חלופה אחרת למועדים שונים. אני מאמינה שהודעה על מהלך כזה צריכה לצאת בשלב מוקדם של השנה, על מנת לתת לכל הגורמים המעורבים זמן היערכות סביר".

יו"ר איגוד מנהלי בתי המלון ומנכ"לית רשת מלונות פרימה, אתי לוי, מסרה: "אני שמחה לשמוע על ההחלטה מהיום. ההחלטה בשבוע שעבר לא אפשרה לבתי המלון להיערך כראוי לקיצור החופש ולביטול החופשות של משפחות רבות. חבל שאין סנכרון בין משרדי הממשלה השונים, והדברים צריכים להיעשות באופן שכזה. ככלל, הרעיון של חיבור בין יום כיפור וסוכות על מנת ליצור שתי חופשות עוגן במהלך השנה, הוא נכון לטעמי ועשוי לקדם את תיירות הפנים במדינת ישראל".

מנכ"ל גוליבר, אורי אלון, מסר: "טוב ששר החינוך חזר בו מהחלטתו. בשבוע האחרון נגרם נזק, הן ללקוחות שהיו צריכים לשנות את תוכניותיהם ושילמו כספים מיותרים לחברות התעופה, והן לחברות התיירות שספגו עלויות מיותרות. אנו שמחים כי ההחלטה נדחתה לשנה הבאה, כך יוכלו הלקוחות והחברות להיערך, והנזק שנגרם השנה נבלם". סמנכ"ל השיווק של רשת מלונות רימונים, ענת אהרון, אמרה: "השבועיים האחרונים של אוגוסט הם החזקים ביותר בשנה עבור המלונאים בישראל, ואנו שמחים שלא ניאלץ לספוג את ההפסדים השנה". סמנכ"ל שיווק וסחר בחברת הדקה ה-90, דנה לביא, הוסיפה: "אנו ערוכים לסייע לכל מי שביטל או שינה את מועד חופשתו, בשל ההודעה על קיצור החופשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות