אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלת ליגת הלוטו קבעה את מבנה הליגה לשלוש השנים הבאות צילום: עמית שעל

מנהלת ליגת הלוטו קבעה את מבנה הליגה לשלוש השנים הבאות

החוק הרוסי בוטל והליגה תעבור למבנה של 10 קבוצות עם יורדת אחת ועולה אחת, אך עם אפשרות להרחבתה על בסיס יכולות כלכליות

06.06.2011, 19:50 | כתב כלכליסט

בישיבת דירקטוריון ליגת הלוטו (ליגת העל בכדורסל) שנערכה היום (ב') הוחלט על ביטול החוק הרוסי ורישום 4 זרים בלבד בטופס המשחק. במקום החוק הרוסי, המחייב שיתוף של שני שחקנים ישראלים בכל רגע נתון על המגרש, ירשמו בטופס המשחק רק ארבעה זרים שיוכלו לשחק ללא הגבלה והקבוצות יורשו להחתים עד שמונה זרים. באיגוד השחקנים מאשרים את השינוי.

מעבר לכך, הוחלט כי הליגה תעבור למבנה של 10 קבוצות עם יורדת אחת ועולה אחת, אך עם אפשרות להרחבה על בסיס יכולות כלכליות - סעיף הרלוונטי במיוחד להפועל תל אביב.

הדירקטוריון אישר את תקציבי המינימום לקבוצות בליגת הלוטו לשלוש השנים הקרובות - 5 מיליון שקל לעונה הקרובה, 5.5 לעונה הבאה ו-5.75 שקל בעונת המשחקים של 2013. מתוך סכום זה, 75% יוקצו לטובת שכר שחקנים ומאמנים ברוטו.

על פי ההחלטה, תשונה שיטת המשחקים. בתום שני סיבובי ליגה סדירה, תחולק הליגה לבית עליון ותחתון ובסופם יתקיימו משחקי הפלייאוף. משחקי הפיינל-פור ימשכו בעונת המשחקים 2011-12 ובמהלך העונה הקרובה יתקיים בהם דיון מחודש.

על פי ההחלטה תישמר המתכונת לפיה הקבוצה שתסיים במקום הראשון את הליגה הלאומית תוכל להעפיל לליגת הלוטו כשוות זכויות בכפוף לעמידה בתקציב המינימום. הקבוצה שתסיים במקום האחרון בליגת הלוטו תרד לליגה הלאומית, אולם אם תציג יכולת כלכלית תוכל לשמור על מקומה בליגת הלוטו תמורת פיצוי כספי.

יו"ר המנהלת, אבנר קופל, אמר כי "ליגת לוטו יוצאת לדרך מקצועית וכלכלית חדשה, מתוך רצון להגדיל את האטרקטיביות והתחרותיות ולאפשר לקבוצות הפריפריה להצטרף. אני מודע לכך שלא לכל הדירקטורים מתאימה תוכנית זו במלואה משיקוליהם הם, אך אני מעריך את נכונתם לעשות ויתורים למען הכדורסל וליגת הלוטו בפרט".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות