אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלצת מרכז מכבי לליגת העל בכדורגל: הקיזוז יבוטל, הליגה תקטן צילום: ראובן שוורץ

המלצת מרכז מכבי לליגת העל בכדורגל: הקיזוז יבוטל, הליגה תקטן

חברי מרכז מכבי, המהווים רוב מוחלט בהתאחדות לכדורגל, החליטו שבעונת המשחקים 2012/2013 יהיו 14 קבוצות בליגת העל, 14 בליגה הלאומית ו-8 קבוצות בליגה הארצית

06.06.2011, 22:16 | כתב כלכליסט

חברי מרכז מכבי נפגשו היום (ב') ודנו בשינוי שיטת מבנה הליגות ובשינוי שיטת המשחקים לקראת העונות הבאות. אבי לוזון, יענקל'ה שחר, ג'ק אינגלידיס, איציק קורנפיין, איזי שירצקי, אביב בושינסקי, באסם סולימאן, אריאל שיימן, נמרוד ורד, אריה זייף, נתן סלובטיק וחיה יונה (נציגת מכבי ב"ש ואחראית כדורגל הנשים במועדון) התכנסו אחה"צ בבית מכבי ישראל שבכפר המכביה והגיעו להחלטות הבאות אותן יעלו בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל שתתקיים ב-19 ביוני.

נציגי מכבי החליטו להמליץ על ביטול שיטת הקיזוז כבר מעונת המשחקים הקרובה ובתוך כך גם על ביטול הפלייאוף האמצעי (יתקיימו פלייאוף עליון ותחתון בלבד) ב-37 משחקי ליגה.

כמו כן, נידונה שיטת מבנה הליגות ובסופה הוחלט כי הליגה הארצית תוקם מחדש בעונת המשחקים הבאה (לא הקרובה).

שבעונת המשחקים 2012/2013 יהיו 14 קבוצות בליגת העל, 14 בליגה הלאומית ו-8 קבוצות בליגה הארצית, כאשר בעונה לאחר מכן, עונת 2013/2014, הליגה הלאומית תקטן ל-12 קבוצות בעוד הארצית תתרחב ל-10 קבוצות.

בעונה זו יתקיימו 2 סיבובים - בסה"כ 26 מחזורים, כאשר 6 הראשונות יקיימו ביניהן סיבוב נוסף בשיטת בית/חוץ מה שיוסיף עוד 10 משחקים. סה"כ יתקיימו 36 מחזורים, כאשר בפלייאוף התחתון יתקיים סיבוב אחד בלבד – 7 משחקים ובסה"כ יתקיימו 33 מחזורים לקבוצות בפלייאוף התחתון.

המשמעות שמרכז מכבי העביר את ההחלטה היא שבעצם יש רוב מלא בהתאחדות לכדורגל לשינויים.

לאחר הסכמה בין יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, לבין ממלא מקומו, שטרן חלובה, העביר אחה"צ לוזון מספר החלטות לגבי עתיד הכדורגל הישראלי.

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, אמר לאחר קבלת ההחלטות במרכז מכבי: "לאחר שיחות והסכמות ביני לבין ממלא מקומי, שטרן חלובה, העברתי את ההחלטות במרכז ביחד עם חבריי. אני גאה להגיד שהחלטות אלו מקובלות על למעלה מ-90 אחוזים מחברינו, שכן קבלת החלטות אלו חשובות ביותר לקראת ישיבת הנהלת ההתאחדות שתתקיים בעוד כשבועיים בה נביא להצבעה את ההמלצות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לכל חכמולוגי הליגה.. מעולם לא היו סיומי ליגה כמו בשנתיים האחרונות !!!
במבחן התוצאה, היתה הצלחה מסחררת לליגת העל בשנתיים האחרונות, ועל זה אין מחלוקת, היה סיום מרתק במרוץ לאליפות את זה כולם ראו, מקבלי ההחלטות נכנעו לאוהדים ומנהלי קבוצות אינטרסנטים ואטומים והחליטו לחזור לליגה המשעממת שמסתיימת בחודש מרס בכל עונה. לדוגמא, אם יעקב שחר שהוא איש פופולרי בעולם הכדורגל שלנו, היה יו"ר ההתאחדות והיה מקבל החלטה לקיים את הקיזוז, אז זה היה מתקבל ללא כל בעיה ואין לי ספק בכך, הבעיה היא ההתנגדות שציבור הכדורגל והתקשורת מפגינים לכל החלטה שיוצאת מראשו של אבי לוזון גם אם היא מצוינת כמו שיטת הקיזוז שיצרה ליגה מענינת מאוד. נפגש בשנה הבאה ביציעי הליגה הקרחים.
לוזון, היכן האומץ והנחישות ???  |  08.06.11
4.
הנה עוד כמה עצות טובות
לתת לליגות שמות פשוטים: ליכה ראשונה (בכירה), שניה, שלישית, רביעית. אני מקווה שהבנתם את הפרינציפ. שום פליי אוף ושום קיזוז. כל שיטה שכזו פוגעת בקבוצה החזקה שרצה לאליפות במשך עונה שלימה. זה וגם זה עושים שרות רע לספורטאים. מספיק לנו 10 קבוצות בליגה הבכירה. 36 מחזורים בארבע מפגשים בין הקבוצות. מעט קבוצות, אבל איכותיות. תפסיקו לפצל את המשחקים על פני כל השבוע. זה מקטין את המתח. כל משחקים בשבת בשעה 2. עוד אחד ביום א בשידור ישיר. אני איבדתי כל עניין בכדורגל כשהתוכנית שירים ושערים לא יכלה לשדר עוד - כי לא היו משחקים בשעה היעודה. מאז אינני מתעניין עוד. ותפסיקו כבר להמציא המצאות כל שנה. פעם הגדלת, פעם קיזוז, פעם פלי-אוף ועוד ועוד. די לטרוף !
חיים , ראשלצ  |  07.06.11
3.
האתאחדות לא חושבים נכון
צריך להגדיל את ליגת העל במקום השינוי שצריך לבוא כדי שהיה עוד קבוצות שיגדלו שחקנים ישראלים ושהמרכז טבלה תהיה יותר גדולה וככה היה יותר קבצותו מהמדינה מאשר רוב של הליגה מהמרכז. חייבים לתת במה לשחקנים הצעירים הישראלים והקטין את הליגה שוב זה לא היה טוב לליגה ולנבחרת
ניר  |  07.06.11
לכל התגובות