אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת שירותי הקרקע לאופר התאגדו בהסתדרות העובדים הלאומית צילום: שאול גולן

עובדי חברת שירותי הקרקע לאופר התאגדו בהסתדרות העובדים הלאומית

לטענת ההסתדרות הלאומית פיטרה לאופר, השייכת לאי.די.בי, עובד בשל ניסיון ההתארגנות, אך בחברה אומרים כי הפיטורים נעשו על רקע מקצועי

09.06.2011, 16:07 | מיקי פלד

עובדי חברת שירותי הקרקע של ממן מקבוצת אי.די.בי, לאופר תעופה, התאגדו בהסתדרות העובדים הלאומית. היום (ה') יתקיים דיון בבית הדין לעבודה בבקשה למנוע את הפיטורים של מי שלטענת ההסתדרות החל את ההתארגנות בחברה. העובד, דייל לשעבר בשירותי הקרקע בנתב"ג, טוען כי בשל כעס על יחס הממונים עליו פער חור בקיר גבס במשרדי החברה. לאופר משמשת כספקית שירותי קרקע למספר חברות תעופה זרות, כולל צ'ק אין של הנוסעים, תדלוק מטוסים ועוד. החברה מעסיקה כ-600 עובדים.

לדברי הסתדרות העובדים הלאומית, ההחלטה לזמן את העובד לשימוע נעשתה לאחר שבהנהלתה שמעו כי הוא החל במהלך של הקמת ועד עובדים, אולם לטענת החברה אין אמת בדברים. לטענת העובד, הוא היה ער ברצף 30 שעות עקב עבודה ב-2 משמרות עם הפסקה של 4 שעות בלבד. לאחר שביקש לחזור לביתו ונענה בשלילה, התאכזב והיכה מתוך ייאוש על קיר הגבס שניזוק.

מלאופר תעופה נמסר כי "מדובר בעובד שפוטר מאחר שעבר עבירת משמעת חמורה במהלך משמרת כאשר ניפץ קיר גבס בגופו. בעקבות כך החברה ערכה עמו שימוע כחוק ולאור התנהגותו האלימה הוחלט לסיים העסקתו. אנו מכבדים את זכותם של העובדים להתאגד וההנהלה תפעל מול כל גוף יציג שהעובדים יחליטו להשתייך אליו. אין קשר בין שני המקרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
טוב מאוד שפיטרו אותו
שמח שבעטו אותו החוצה. ושימשיכו כך. רוב רובם של ציבור העובדים במדינה הזאת מזלזלים במקור הפרנסה שלהם ויורקים מדי יום ביומו לבאר ממנה הם שותים. בלית ברירה הם נהפכים מאוחר יותר מעובדים גרועים למנהלים גרועים ולמעסיקים גרועים וכך נמשך מעגל החובבניות בשוק העבודה בישראל. לפטר כמה שיותר.
מקצוען  |  19.06.11
7.
ההסתדרות - מחלבת כספים לעובדים הקטנים.
לא רואה שום ייתרון לעובדים בקיום וועד עובדים בחברה פרטית קטנה (יחסית). לוועד שכזה אין כוח אמיתי לכלום (זה לא הוועד של רש"ת, חברת חשמל וכדומה). גם ההסתדרות לא באמת תשכב על הגדר עבורם. בזבוז של דמי חבר, ציניות של ההסתדרות ושל עובדים בודדים (בד"כ הפחות טובים..) שזו דרכם היחדיה לקבל משהו דומה מהחברה למה שמקבלים העובדים היותר טובים.
עופר ע. , לוד  |  12.06.11
לכל התגובות