אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": בעלי מניות בדפי זהב מתנגדים לתגמול היו"ר צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": בעלי מניות בדפי זהב מתנגדים לתגמול היו"ר

דירקטוריון דפי זהב העניק ליו"ר יעקב אלינב 12 אלף אופציות ורכב. אלינב בתגובה: "אם הייתי יודע למה אני נכנס הייתי מבקש פי שלושה"

12.06.2011, 07:51 | גולן חזני

עוד לפני רישומה למסחר בבורסה בת"א, מבקשת חברת דפי זהב מבעלי המניות לאשר הסכם אופציות ורכב ליו"ר החברה יעקב אלינב. ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון דפי זהב אישר לאלינב כ־12 אלף אופציות, וכן רכב שהחברה תישא בכל עלויות השימוש בו.

אלינב מונה ליו"ר דפי זהב בדצמבר 2009 במקומו של איתן אוליאל שהיה מנהל בכיר בקרן בבקוק אנד בראון, שהחזיקה בשליטה בחברה ונקלעה לפשיטת רגל. קודם לכן הועברה הבעלות בקבוצת דפי זהב, הכוללת את חברת דפי זהב וחברות אינטרנט שונות (ביניהן זאפ, רסט, ו־D&B ישראל), לידי המשקיעים המוסדיים שהחזיקו באג"ח של החברה. נציגות האג"ח כוללת את פסגות, כלל ומנורה.

החברה הגיעה להסדר חוב עם בעלי האג"ח שלה, ובמסגרתו אושר כי אלינב יקבל שכר חודשי של 20 אלף שקל בחודש, איגרות חוב בשווי של 30 אלף שקל שיצטברו וישולמו עם מכירת החברה, וכן בונוס של 3 מיליון שקל שישולם בהתאם למקרה של מכירת החברה לצד שלישי.

אלא שכעת, לנוכח מצבה של החברה איגרות החוב אינן שוות דבר, ולכן אלינב יקבל במקומן את הרכב ואת האופציות. אם התגמול יאושר, יזכה אלינב לשני סוגי אופציות: הראשון, כ־8,000 אופציות שמימושן יתאפשר ב־3 מנות שנתיות שוות לפי מחיר של 99.3 שקל למניה; הסוג השני, הכולל כ־3,600 אופציות, יהיה במחיר מימוש אפסי של אגורה אחת בלבד, וזכאותן תתגבש מדי חודש לתקופה של 36 חודשים רטרואקטיבית מיום העסקתו של אלינב.

התנאים החדשים של אלינב לא מקובלים על חלק נכבד ממחזיקי האג"ח של החברה, שהפכו לבעלי המניות שלה במסגרת הסדר החוב.

"החברה מוחזקת בידי גופים מוסדיים בלבד. הבאנו את אלינב שהוא בעל רקע פיננסי כדי שיביא את החברה לאקזיט, וזה אחרי שהסכמנו למחוק את החוב. אם עכשיו הוא מדבר על תנאי שכר כמו יו"ר רגיל, אז למה שלא נביא כבר יו"ר מתעשיית התקשורת? מדובר כאן בכסף ציבורי ולא ברור מדוע אנחנו צריכים לאשר את השינויים האלה", ציין גורם בדפי זהב. "גם אם אלינב רוצה להפוך ליו"ר קבוע, הדירקטוריון וההנהלה מנצלים את זה שאין בעל בית בחברה כדי לבנות לעצמם פוזיציות". הסכם האופציות הנוכחי לאלינב מצטרף גם להסכמי אופציות שגובשו לאחרונה לבכירים בהנהלת דפי זהב, בראשות המנכ"ל ניר למפרט.

על פי ההערכות, נציגות בעלי המניות בראשות מנורה צפויה להסכים לשינוי, אולם גופים דוגמת אלטשולר שחם צפויים להתנגד לו ולכן יהיה מאבק מעניין בהצבעה.

אלינב עצמו הגיב בכעס על הטענות וציין כי "הנציגות היא שהציעה לי את התנאים האלה. אם הייתי יודע למה אני נכנס בחברה הזו הייתי מבקש פי שלושה. אני מקבל אופציות במחיר הגבוה ביותר, ואת האג"ח שהייתי אמור לקבל החליפו למניות שהמוסדיים קיבלו. בסך הכל התאימו את התנאים הישנים לחדשים, ובערך נמוך יותר ממה שהייתי אמור לקבל במקור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות