אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליאוניד נבזלין רוכש 20% ממניות "הארץ" צילום: מיכאל קרמר

ליאוניד נבזלין רוכש 20% ממניות "הארץ"

ישלם כ-140 מיליון שקל שיוזרמו לעיתון כדי "להבטיח את יכולתו של הארץ למלא את תפקידו"

12.06.2011, 09:01 | כתב כלכליסט

ליאוניד נבזלין יהיה שותף ב"הארץ". לפי הודעה שפרסם העיתון הבוקר (א'), נבזלין השקיע כ-140 מיליון שקל ותמורתם יקבל 20% ממניות החברה לפי שווי של 700 מיליון שקל אחרי הכסף. לאחר הנפקת המניות לנבזלין, תחזיק משפחת שוקן 60% ממניות "הארץ" וחברת ההוצאה לאור דומונט שאוברג הגרמנית תחזיק ב-20% הנותרים.

"גיוס הון זה מחזק מאוד את החברה מבחינה כספית ומבטיח את יכולתו של עיתון 'הארץ' להמשיך ולמלא את תפקידו בחברה הישראלית", מציין "הארץ" בהודעתו על ההשקעה של נבזלין.

נבזלין עלה לישראל מרוסיה ב-2003 לאחר שיחד עם בכירי "יוקוס", מחברות הנפט הגדולות ברוסיה ובעולם, נחשד בעבירות שונות, לדבריו בשל רדיפה פוליטית. שותפו הבכיר, מיכאיל חודורקובסקי, נשפט ומרצה מאסר ממושך על אף טענותיו החוזרות ונשנות נגד ממשלת רוסיה והליכי משפטו.

נבזלין הועמד לדין בהיעדרו באשמות של קשירת קשר לרצח והורשע שלא בפניו בשנת 2008. ממשלת רוסיה ביקשה מישראל את הסגרתו, אך נענתה בסירוב. בישראל עוסק נבזלין בפעילות פילנתרופית נרחבת, והקים, בין היתר, את קרן "נדב". הוא תרם לבית התפוצות ומשמש יו"ר חבר הנאמנים שלו. במגזר העסקי השקיע נבזלין במפעלים הפטרוכימיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות