אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי: ביצעת מתקפת סייבר? תישלח לחמש שנים בכלא צילום: Shutterstock

האיחוד האירופי: ביצעת מתקפת סייבר? תישלח לחמש שנים בכלא

אירופה מקשיחה את המאבק נגד ההאקרים על רקע הפריצות לקרן המטבע, סיטיגרופ ומוסדות נוספים. גם עונשיהם של שולחי דואר זבל יוחמרו

12.06.2011, 11:25 | סוכנויות הידיעות

מדינות האיחוד האירופי הסכימו בסוף השבוע להטיל סנקציות חמורות יותר נגד האקרים המבצעים מתקפות סייבר: במסגרת הכללים החדשים, שעדיין צריכים לזכות באישור הפרלמנט האירופי, האקרים שימצאו אשמים יעמדו בפני עונש מאסר של חמש שנים בגין גרימת נזק חמור למערכות מחשוב.

ההחלטה התקבלה על רקע גל פריצות חמורות לשרתיהם של מוסדות וחברות ענק, באירופה ומחוצה לה: הלילה התברר כי מחשבי קרן המטבע הבינלאומית ספגו מתקפה קשה מצד האקרים שככל הנראה פעלו בשירות ממשלה זרה. בנוסף נרשמו לאחרונה פריצות למערכות המחשוב של הגופים הבאים: יצרנית מטוסי הקרב לוקהיד-מרטין, סיטיגרופ, הממשלה הצרפתית, מוסדות אירופיים שונים ואתרים רבים של חברת סוני.

עונשים קשים יותר צפויים גם למי שישתלטו על מחשבים כדי להפיץ באמצעותם דואר זבל (בוטנטים), ויירוט לא חוקי של מידע יהפוך לפשע באיחוד האירופי. 27 המדינות החברות באיחוד החליטו להגביר את שיתוף הפעולה ביניהן על ידי יצירת יחידה למלחמה בפשעי סייבר שתהיה קשורה לאינטרפול, סוכנות השיטור האירופית.

"בעתיד נוכל לנקוט באמצעים שיתבססו על תמיכה רחבה מהמדינות החברות באיחוד", אמר לעיתונאים שר הצדק והמנהל הציבורי של הונגריה טיבור נברקסיס, לאחר פגישה בלוקסמבורג עם עמיתיו האירופיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות