אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפילהרמונית בסמולרש צילום: אביגיל עוזי

הפילהרמונית בסמולרש

עם פתיחת העונה החדשה ותחילת שיפוץ היכל התרבות תעבור התזמורת לנגן באולם באוניברסיטת תל אביב. טובי הנגנים והמנצחים יגיעו לרגל 75 שנה לקונצרט הבכורה שלה

14.06.2011, 13:04 | מאיה נחום שחל

העונה ה־76 של התזמורת הפילהרמונית הישראלית תעמוד בסימן השינוי הניכר שהיא תעבור, עם סגירת משכנה הקבוע בהיכל התרבות לרגל שיפוצים. העבודות בהיכל יתחילו באוגוסט בעלות של כ־140 מיליון שקל, במימון עיריית תל אביב והפילהרמונית. הקונצרטים יועברו, החל מפתיחת העונה בחודש אוקטובר, לאולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב. היכל התרבות שנבנה ב־1957 יחודש, והמערכות והמתקנים יותאמו לתקנים של היום. עבודות השיפוץ עתידות להימשך כ־14 חודשים. לבקשת המאסטרו זובין מהטה יגיע ישואיסה טויוטה, מומחה אקוסטיקה מיפן, לשמש כיועץ לשיפוץ ההיכל.

לאור העובדה שבאולם סמולרש יש רק 1,100 מקומות, לעומת 2,750 בהיכל, תנגן התזמורת כל קונצרט פעמיים. העונה תציין התזמורת 75 שנה לקונצרט הבכורה שלה בניצוחו של ארטורו טוסקניני, ולרגל החגיגות היא תארח חלק מגדולי המנצחים והסולנים בעולם המוזיקה. לצד מהטה, מנהלה המוזיקלי המיתולוגי, יתארחו כריסטוף פון דוהנני, קורט מזור, מייקל טילסון תומס, גוסטבו דודמל, יורי טמירקנוב וריקרדו מוטי. כמו כן יגיעו הכנרים מיוקו קמיו, ארבלה שטיינבכר, ניקולאי זניידר ויוליאן רחילן, והפסנתרנים הלן גרימו, רודולף בוכבינדר, יוג'ה וואנג, דוד קדוש, דניס מטסוייב ועוד.

בין היצירות שינוגנו העונה: קונצ'רטי לכינור של מנדלסון, צ'ייקובסקי, ברהמס ומוצרט, קונצ'רטי לפסנתר של פרוקופייב, מוצרט, מנדלסון, רחמנינוב ובטהובן. יואל לוי יבצע תוכנית שכולה גרשווין, יחד עם הפסנתרן תומר לב. ולסיום, המנצח ריקרדו מוטי יחתום עם הרקוויאם של ורדי.

העונה תיחתם בדצמבר, בפסטיבל בן שבועיים שייערך בהאנגר 11 בנמל תל אביב, ובו יתארחו מיטב אמני העולם בקונצרטים מיוחדים. בנוסף תתקיים הופעה מיוחדת עם שלומי שבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות