אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: ראשי שוק ההון מעלים זיכרונות צילום: סיון פרג'

דיבידנדים: ראשי שוק ההון מעלים זיכרונות

וגם: נפרדים מטוביה טבק בתל אביב, ועידת המנהלים של המי"ל באיירפורט סיטי וציון אמיר תובע את הקאנטרי קלאב והצופים בצהלה

14.06.2011, 08:59 | רון גרנות

מעלים זיכרונות בשוק ההון

מי שחיפש את ראשי שוק ההון עם פתיחת המסחר בבורסה שלשום (א') בבוקר, היה יכול למצוא אותם בכנס בתי השקעות ויצרנים שערכה חטיבת נכסי הלקוחות בבנק הפועלים. סגן יו"ר בית ההשקעות סיגמא עזרא עטר ומנכ"ל מנורה מבטחים פיננסים יהודה בן־אסייג העלו זיכרונות מהימים שלהם בבנק הפועלים. עוד נכחו: רונן טוב, דוד ברוך, טל רז, עידו נויברגר, שמעון אלקבץ ואילן רביב.

רונן טוב, טל רז, חנה פרי זן ושמעון אלקבץ, צילום: סיון פרג רונן טוב, טל רז, חנה פרי זן ושמעון אלקבץ | צילום: סיון פרג' רונן טוב, טל רז, חנה פרי זן ושמעון אלקבץ, צילום: סיון פרג

 

נפרדים מטוביה

מתחם קסטיאל בתל אביב אירח שלשום את מסיבת הפרישה של טוביה טבק, יו"ר ועד המנהלים של בנק לאומי. מנחה הערב נתן דטנר הקדיש את השיר "לו הייתי רוטשילד" מהמחזמר "כנר על הגג", מטוביה אחד לטוביה שני. אחריו שדרגה מקהלת הבנק את "שיר השכונה" עם מילים על היו"ר היוצא, ולקינוח הופיע הטיש הגדול משה להב. באו להיפרד: המנכ"לית גליה מאור שלא נשארה לקינוחים, והיו"ר דוד ברודט.

גזי קפלן, צילום: צביקה טישלר גזי קפלן | צילום: צביקה טישלר גזי קפלן, צילום: צביקה טישלר

גזי קפלן עושה לביתו

בוועידת המנהלים של המי"ל שהתקיימה אתמול באיירפורט סיטי, דיבר מנכ"ל אסם גזי קפלן בדיון על הקשר שבין בונוסים למוטיבציה. "אני קיבוצניק שרוב חייו מאוד נהנה ממה שעשה, למרות שלא היה קשר לתגמול כספי". ארז מלצר, מנכ"ל גדות, עקץ אותו: "אני מעריץ את גזי שעבר חצי שעה בלי לעשות פרסומות לאסם". בקהל: עמוס שפירא, רביב צולר, אייל גבאי, יעקב פרי ויונה פוגל.

הצופים של צהלה, מערכה ראשונה

תושבי שכונת המשתלה בצפון תל אביב, ובהם גם עו"ד ציון אמיר, הגישו תביעה נגד הקאנטרי קלאב בצהלה ותנועת הצופים הפועלת בסמוך, משום שלטענתם הפעילות במקום גורמת לרעש ולמטרד. בית משפט השלום בפתח תקווה, שאליו הוגשה התביעה, קיבל את בקשת תנועת הצופים ויתר הנתבעות וקבע כי ביהמ"ש המוסמך לדון בתביעה הוא בית המשפט בתל אביב. ביהמ"ש חייב את התובעים בהוצאות משפט של 1,000 שקל.

יהודית רביץ ועקיבא מוזס, צילום: רחל דוד, סורוקה יהודית רביץ ועקיבא מוזס | צילום: רחל דוד, סורוקה יהודית רביץ ועקיבא מוזס, צילום: רחל דוד, סורוקה

תרומה כפולה

יותר מ־3 מיליון שקל נאספו שלשום בערב בהתרמה למרכז הרפואי סורוקה שהתקיים בבאר שבע. בין התרומות הבולטות היתה זו של כיל, שתרמה מיליון שקל ושעליה הכריז המנכ"ל עקיבא מוזס, המכהן גם כיו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי. ד"ר אהוד דוידסון, סמנכ"ל חטיבת בתי החולים בכללית, התחייב לתרום שקל מול כל שקל של כיל והכריז על תרומה של מיליון שקלים נוספים. עוד תרמו: מכתשים אגן 100 אלף שקל, הרב איפרגן ("הרנטגן") 52 אלף שקל וועד עובדי ים המלח 100 אלף שקל. יהודית רביץ קינחה בהופעה.

המשפטנים בועטים

הרחק מהקרבות על ראשות הלשכה, כדורגלני נבחרת עורכי הדין הישראלית התמודדו השבוע בכבוד בטורניר הפרקליטים שהתקיים בבנידורם שבדרום ספרד, וסיימו במקום העשירי מתוך 28 קבוצות. עו"ד יוני פרידמן, מנכ"ל חברת התוכן הסלולרית מובייל 1 ששימש כבלם הנבחרת, שיחק בכל ששת המשחקים והיה מהמצטיינים בשורותיה. באחד המשחקים, כשהתנגש ראש בראש עם חלוץ איטלקי, הקניטו אותו החברים לנבחרת: "שים לב איפה אתה נמצא, כאן זה לא שוק אפליקציות".

עזריאלי מבקש הנחה בארנונה

קבוצת עזריאלי פנתה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להפחית את הארנונה שהיא משלמת בקניון גבעתיים שבבעלותה. הארנונה השנויה במחלוקת היא על החניון במקום, שבגינו חויבה הקבוצה לשלם ב־2011–2009 סכום של 2.1 מיליון שקל בכל שנה. הקבוצה טוענת כי עיריית גבעתיים שינתה את השומה על הנכס בניגוד להסכמי פשרה שנחתמו בשנים האחרונות, והחילה את השינוי רטרואקטיבית מ־2009. קבוצת עזריאלי טוענת כי השינוי היחיד בנכס הוא השינוי בבעלות בקניון - שנרכש מאי.די.בי ב־2008.

מארק שון

30 למשאבי אנוש

ישראל דוד ישראל דוד ישראל דוד

חברת השמת הבכירים משאבי אנוש קיימה שלשום ב"שלוותה" שבנמל תל אביב אירוע במלאות 30 שנה להיווסדה. התייצבו: חווה פרידמן־שפירא, מנכ"לית AIG; דידי ארזי, ממייסדי נייס מערכות; אבי נאור, יו"ר עמותת אור ירוק; רון איילון, מנכ"ל yes; דורון כהן, מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, ישראל דוד, מנכ"ל כאל ומנכ"ל חברת החשמל לשעבר עמוס לסקר.

תשובה תורם ומזדכה ממס

יצחק תשובה שילם לכפר הנוער בן שמן 40 אלף שקל תמורת שכירת השטח ביער עבור חתונתו של בנו, אלעד. תשובה שכר כ־5 דונם של קרקע חקלאית למשך 10 ימים. בהסכם בין כפר הנוער למפיקי האירוע נכתב: "יצחק תשובה, אשר הובא לידיעתו שמצבו הכלכלי של הכפר קשה, החליט לסייע לכפר ולתרום - והכפר יעביר לו אישור על התרומה בצירוף של טופס אישור למוסד ציבורי עפ"י סעיף 46 לפקודת מס הכנסה". סעיף 46 לפקודת מס הכנסה מאפשר למוסד ציבורי מוכר לקבל תרומה כנגד קבלה, ומאפשר לנותן התרומה להזדכות בגינה ממס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות