אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפי מאור אחרי השינויים ב-ECI: "נצא להנפקה בתוך שנה" צילום: ענר גרין

רפי מאור אחרי השינויים ב-ECI: "נצא להנפקה בתוך שנה"

אחרי יותר משש שנים כמנכ"ל החברה יפרוש מאור בקרוב מהתפקיד ויתמנה ליו"ר. "למכור את החברה? אולי אם תגיע ההצעה הנכונה", אמר ל"כלכליסט"

14.06.2011, 11:18 | אסף גלעד

"השינויים ב-ECI הם חלק ממהלך שתוכנן מראש", אומר ל"כלכליסט" רפי מאור, לאחר שספקית הטלקום הודיעה אתמול (ב') במפתיע כי הוא יעזוב את תפקיד המנכ"ל לאחר שש שנים. במקום זאת ימונה מאור ליו"ר ECI, ושמעון ברט יחליף אותו כמנכ"ל. שאול שני, מבעלי החברה, שכיהן עד כה כיו"ר, ימשיך לעמוד בראש חברת האם, ECI Holdings.

"השינויים האלה הם חלק ממהלך שתוכנן מראש", אמר אתמול מאור ל"כלכליסט". "כששני רכש את החברה לפני ארבע שנים, הסכמנו בינינו שבשלב הראשון נפעל להחזרת החוב שרבץ אז על ECI ושנפתח יחד סל מוצרים חדש. השלב הזה הוכיח את עצמו לאחר שהצלחנו להגדיל את השוק שלנו פי שלושה בשנת 2011, להחזיר הלוואה בת 900 מיליון שקל, וכל זה תוצאה ישירה של גידול של 50% בהוצאות הפיתוח".

לדברי מאור, "כעת אנחנו מתכוננים לקראת השלב השני במהלך - לקחת את ECI בחזרה לבורסה. אני מאמין שבתוך כשנה החברה תהיה מוכנה להנפקה, ולשם כך פרשתי מתפקיד המנכ"ל לדירקטוריון החברה, כדי להוביל את התהליך".

בזמנו דיברת על מכירת ECI לחברה פרטית מרוסיה. האם ויתרת על החלום הזה?

"אני אף פעם לא אומר לא. לא אוכל לומר שאם אמנם תגיע ההצעה הנכונה, לא אקח אותה".

מדוע אתם רוצים להחזיר את ECI לבורסה? היא לא רוותה שם נחת.

"חברה נסחרת בבורסה מחויבת לטווח הקצר וקשה לה לבצע השקעות מו"פ גדולות. כדי להגדיל את הוצאות הפיתוח ב־50% ולבצע הצפת ערך, החלטנו לבנות את מה שתכננו ולחזור לשוק עם ערך גבוה בהרבה".

בחרתם למנות למנכ"ל החברה אדם מבחוץ. לא מצאתם מנכ"ל ראוי מתוך ECI?

"כשאתה בודק כמה אנשים בישראל מנוסים לנהל חברה גלובלית, אתה מבין שאין יותר מדי כאלה, ובהנהלת ECI אני בטוח שיצמחו מנהלים מוכשרים כאלה בהמשך. ברט ניהל בכתר פלסטיק פעילות דומה, ולכן אני חושב שהוא שייך לאותו קומץ מנהלים ישראלים שכבר היו שם במקום הזה, שדרוש להנהלת ECI".

על פי הערכות רשמה ECI בשנת 2009 הכנסות של כ-650 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 710 מיליון דולר שנרשמו בשנים 2007 ו-2008. את שנת 2010 סיימה החברה עם מכירות של כ-750 מיליון דולר. לאחרונה זכתה החברה בחוזה בן מאות מיליוני דולרים עם מפעילת תקשורת גדולה במזרח אסיה ששמה טרם פורסם.

בתקופתו של מאור הוציאה ECI פעילות רבה אל מחוץ לישראל, אך גם התרחבה לנגב. לחברה מרכז פיתוח בשנגחאי ומרכזים נוספים במומבאי, פיטסבורג ופתח תקווה. מרכז הפיתוח שנחנך בשנה שעברה בעומר שבנגב צפוי לאכלס עד סוף השנה 200 עובדים. ב-ECI מועסקים כיום כ־3,000 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
לכל עובדי ECI הלא מרוצים: אם כל כך קשה לכם יש מספיק חברות אחרות
תוך שנה ECI יוצאת עם סדרת מוצרים חדשה שאמורה להניב מיליארדים. כרגע החברה נמצאת בכמה חודשים של יובש בשל עניינים פיננסים. החכמים באמת ישארו ויחכו בסבלנות. והחוכמולוגים יעזבו. עדיף להקשיב למי שמבין ולא למי שכותב "פשות" מקום "פשוט"...
עובד ECI , רעננה  |  19.06.11
6.
הקיצוצים וההרעות לא מפסיקות לרגע באמת
אני עובד בחברה כבר מספר שנים ושכרי היום הוא כ 11% פחות ממה שהיה כשגויסתי בעקבות הקיצוצים, ואם זה לא מספיק, הנה דוגמה המייצגת את מדיניות תגמולי העובדים שעובדים ללא הפסקה עם הרבה שעות נוספות ובתקופות מסויימות גם בימי שישי (בהתנדבות כמובן), מתנת פסח לעובדים: ערכת סבונים בשווי 50 ש"ח. פשות בושה!
עוד עובד ECI  |  15.06.11
4.
ארוכה הדרך... אבל יש תקווה
שמעון ברט מקבל ירושה 'לא פשוטה', בלשון המעטה. לפני 5 שנים ECI הייתה חברה עם מובילות טכנולוגית ומוערכת בשוק, ולה גם לקוחות אסטרטגיים שאפשרו ל-ECI להציג עצמה בשורה הראשונה של ספקיות הטלקום. מאז, איבדה ECI את הלקוחות הללו וגם את המובילות והחדשנות שאפיינו אותה שנים ארוכות. מוצריה ופתרונותיה היום הם לכל היותר Me Too אם לא מפגרים אחרי השוק. אחרי תקופה ממושכת של 'התמקדות בביצוע' (כשאת 'החשיבה' לכאורה וההחלטות מקבל איש אחד בלבד), המנהלים ברמות השונות של ECI ובכל האגפים, ידרשו מעתה לחזור לחשיבה ויוזמה יצירתית בתחומי ההתמחות שלהם, כפי שאופיינה החברה לפני שנים לא רבות. להעיז ללא פחד, לנסות (ואף לטעות לפעמים) מבלי לחשוש מעלבונות, ביזוי וארסיות, הם היכולים להביא מיצוי מיטבי של היכולת, הכשרון והחומר האנושי המצויין שיש ב-ECI. שמעון, יש תקווה !
אי סי איי בליבי  |  15.06.11
לכל התגובות