אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המסחר בבורסה הסתיים בירידות חדות: ת"א 25 מתחת ל-1,200 נק' - הבנקים צנחו

אחרי נתונים חלשים בארה"ב מדד ת"א 25 ירד ב-2.7% ל-1,189.5 נקודות. מדד הבנקים נפל ב-3.9% בהובלת מניית בנק דיסקונט שצנחה ב-5.6%. מניות הגז והנפט צללו: ישראמקו קרסה ב-6.2%, גבעות השילה 7%, רציו ואבנר איבדו כ-5%. מנגד, חשיפת "כלכליסט" על מכירת החברה לאורקל הקפיצה את פאנדטק ב-16.4%

15.06.2011, 16:34 | שי סלינס

המסחר בתל אביב הסתיים היום (ד') בירידות שערים על רקע החוזים השליליים בוול סטריט בעקבות נתוני מאקרו מאכזבים. מחזור המסחר הסתכם ב-1.8 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בלוטק 50 נדל"ן 15 בנקים יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

היום לאחר תום המסחר צפוי להתפרסם מדד המחירים לצרכן. כלל פיננסים: "להערכתנו מדד חודש מאי יעמוד על 0.5%, ועל 4.1% שנה אחורה. התחזית ל-12 החודשים הבאים עומדת על 3%, כלומר תעמוד על הגבול העליון של יעד בנק ישראל".

בנק ישראל הוציא אתמול דוח הסוקר את ההתפתחויות הכלכליות בין החודשים ינואר-אפריל, בו התייחס בין היתר למחירי הדירות הגואים. הבנק ציין, כפי שהראו נתוני האוצר ושאר הנתונים של גורמים במשק כי הביקוש לדירות וכן הפעילות בענף הבנייה המשיכו להתרחב בתקופה הנסקרת.

    

"משבר החובות באירופה ממשיך להשפיע על השוק לשלילה בנוסף לנתונים החלשים שיצאו בארה"ב אומר ל"לכלכליסט" קובי פלר, מנהל ההשקעות הראשי של כלל פיננסים. לדבריו, מדד המחירים לצרכן שיתפרסם היום ישפיע על שוק האג"ח. "הנושא החשוב במדד הוא שכר הדירה. לשכר הדירה יש קשר חשוב למהלכי הריבית הבאים של סטנלי פישר. כנראה שהתמתנות בעליית מחירי השכירות תמתן את קצב העלאות הריבית. בינתיים, רואים היום התייצבות במסחר באג"ח קונצרני, ובכלל ביומיים האחרונים יש רגיעה. אנחנו מוסרים ללקוחות שיחשבו שוב לפני שהם מממשים אחזקות באג"ח".

עסקת מכירת מתחם תנובה נחתמה אתמול בערב. ל"כלכליסט" נודע כי החתימה נערכה במשרדי אייפקס, במעמד הרוכשים ושי הבא, נציג אייפקס. כפי שפורסם ב"כלכליסט", שאול אלוביץ' מצטרף לקבוצת הרוכשים, אלקטרה ופאנגאיה נדל"ן. אלוביץ שבאמצעות יורוקום נדל"ן תחזיק ב-37.5% מהמתחם, וכך גם פאנגאיה שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר, ואילו אלקטרה תחזיק ב-25%. אלקטרה תבצע גם את עבודות ההקמה.

מניות במרכז

פאנדטק, ספקית פתרונות הסליקה לענף הפיננסים, קיבלה הצעת רכישה מענקית התוכנה האמריקאית אורקל, המשקפת לפאנדטק שווי של 400-350 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

"בבדיקה שערכנו על יחסי המחירים בין החברה לישראלו כיל, גילינו כי נפתח פער מחירים שמעיד על אטרקטיביות מניית החברה לישראל אל מול כיל. הפעם האחרונה שנפתח פער מחירים כזה הייתה במרץ 2009", כך נכתב במכתב למשקיעים המוסדיים שהפיץ בנק מזרחי טפחות היום למשקיעים המוסדיים.

סלקום הודיעה אתמול כי לפי הערכת השווי, שביצעה פירמת רואי החשבון PwC, שוויה של נטוויז'ן עומד על 1.54 מיליארד שקל. בתוך כך השלמת המיזוג בין החברות עדיין כפוף לאישור הדירקטוריונים של שתי החברות, כמו גם לאישורם של בעלי המניות.

טבע הודיעה כי חתמה עם סינדיקט של בנקים בהובלת HSBC על הסכם מימון של 4 מיליארד דולר לצורך רכישת חברת התרופות האמריקאית ספלון.

אחרי שמשקיעי ישראמקו עתרו לבג"ץ נגד מסקנות ועדת ששינסקי, חברת ישראמקו עצמה, שמחזיקה ב־29% משותפות הגז תמר, צפויה להגיש השבוע עתירה לבג"ץ בבקשה להחריג את תמר ממסקנות הוועדה. ל"כלכליסט" נודע כי את העתירה מכין עו"ד פיני רובין ממשרד גורניצקי.

טאוארקיבלה היום המלצות מזאקס ומצ'רדן. בזאקס טוענים כי החברה תגיע למחיר של 4 דולר בחצי השנה הקרובה.

גבעות עולם הודיעה היום לבורסה כי החלו מבחני ההפקה לטווח ארוך בקידוח מגד 5. בשלב זה נעשות פעולות מקדימות ותחילת ההפקה צפויה להתבצע במהלך השבועיים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות