אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט נגד מכירת הפטנטים של נורטל לגוגל: "לא לבטל הסכמים" צילום: בלומברג

מיקרוסופט נגד מכירת הפטנטים של נורטל לגוגל: "לא לבטל הסכמים"

בכך מצטרפת מיקרוסופט ל-HP ונוקיה שיצאו נגד המהלך. במסגרת פשיטת הרגל של נורטל היא מתכוונת למכור לגוגל 6,000 פטנטים תמורת 900 מיליון ד'

14.06.2011, 16:30 | שי ענבל

לא כל כך מהר: כוונת נורטל נטוורקס למכור לגוגל 6,000 פטנטים ובקשות פטנטים תמורת 900 מיליון דולר נתקלת במכשול נוסף, לאחר שמיקרוסופט הגישה התנגדות לעסקה. בהתנגדותה מצטרפת מיקרוסופט לחברות כמו HP, נוקיה ואחרות.

החברות המתנגדות טוענות כי אין בהסכם המכירה עדות לכך שהסכמי הפטנטים הקיימים עם נורטל יישארו בתוקף, דבר שייאלץ את מיקרוסופט והאחרות לשלם עבור רשיונות שימוש עבורן. למיקרוסופט הסכם שימוש רשיונות (Patent Cross-License) מקיף עם נורטל נטוורקס מאז 2006, שמקנה לה זכות שימוש ללא עלויות בפטנטים של נורטל בכל שירותיה ומוצריה.

בפנייתה לבית המשפט לענייני פשיטות רגל בדלאוור, ארה"ב, ציינה מיקרוסופט כי ללא שינוי הסכם המכירה לגוגל, התוצאה תהיה "נזק משמעותי בפיתוח טכנולוגיות קיימות ועתידיות, ומתן לרוכשת יתרון תחרותי לא הוגן".

נורטל נטוורקס הגישה בקשה לפשיטת רגל בינואר 2009, ובאפריל הודיעה כי היא מסכימה למכירת הפטנטים לגוגל. הפטנטים המוצעים למכירה עוסקים בין היתר בטכנולוגיות אלחוטיות (Wireless), נתוני רשת (Data), קול ושבבים (Semiconductors).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות