אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן זקן ונניקשווילי: רוצים לשנות את תנאי העסקה לרכישת מניות מרכוס וובר במנופים צילום: עמית שעל

בן זקן ונניקשווילי: רוצים לשנות את תנאי העסקה לרכישת מניות מרכוס וובר במנופים

שני בעלי השליטה במנופים מעוניינים לשנות את תנאי אופציית הרכש המאפשרת למרכוס וובר לרכוש את מניות מנופים המוחזקות על ידי בן זקן וחיים רביבו

15.06.2011, 13:39 | שהם לוי

ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי מעוניינים לשנות את תנאי העסקה שבמסגרתה הם צפויים לרכוש מ-ASTC את מניות מנופים המוחזקת על ידי מרכוס וובר ודניס גמהברמוב. יחד עם זאת, במנופים לא ציינו אף פרט ספציפי בנוגע לתנאי שינוי העסקה.

שני השותפים הישראלים מעוניינים גם לשנות את תנאי אופציית הרכש המאפשרים ל-ASTC לרכוש את מניות מנופים המוחזקות על ידי ג'קי בן זקן וחיים רביבו.

נזכיר כי על פי התנאים המקוריים של העסקה מועד השלמתה היה צפוי להתרחש עד ל-4 במאי. אך בהסכם נקבע כי בתנאים מסוימים ידחה מועד ההשלמה ב-60 יום - ונראה שתנאים אלה התקיימו מאחר והעסקה לא בוטלה.

תנאי אופציית הרכש המקוריים שבן זקן ונניקשווילי מעוניינים לשנות טוענים כי במידה והעסקה לא תושלם אז ל-ASTC תהיה את האפשרות לרכוש את מניות כל החברות המוחזקות על ידי בן זקן וחיים רביבו - או כ-18.5% מהונה של החברה.

בנובמבר 2010 הודיעה מנופים כי בעלי השליטה בחברה הגיעו להסכמות שלפיהן ג'קי בן זקן ירכוש את חלקם של שותפיו, אברהם נניקשוילי וחברת ASTC האסייתית שנכנסה להשקעה במנופים רק לפני כשנה וחצי. כתוצאה מההתפתחות האחרונה והישארותו של נניקשוילי במנופים, צפוי בן זקן לרכוש בעצמו, וייתכן שיחד עם נניקשווילי, את חלקה של השותפה הגדולה, ASTC.

ההחלטה של נניקשוילי תקל משמעותית על בן זקן שיידרש עתה לתשלום של כ־464 מיליון שקל בלבד, כדי לרכוש את חלקה של ASTC, במקום 711 מיליון שקל שהיו נדרשים אילו היה רוכש גם את חלקו של נניקשוילי. בימים אלה מצויים הצדדים בחילופי טיוטות לעסקה חדשה שבה ימכרו רק השותפים הזרים את חלקם.

נחשף באתר "כלכליסט" כי שותפות מאגר שמן - שנמצאת בשליטת ACC של חיים לייבוביץ' (50%), ג'קי בן זקן ונניקשוילי (25%) ומנופים פיננסים (25%) - מעריכה את פוטנציאל ההכנסות של המאגר ב־100 מיליארד שקל.

הנתון הזה הוצג על ידי השותפות במאגר מול משקיעים שאמורים להשתתף בהנפקה הפרטית של חברת שמן, שתתומחר לצורך ההנפקה ב־1.4 מיליארד דולר. מחיר זה צפוי להיות נמוך יותר ב־15% מהמחיר שבו מבקשות השותפות להנפיק את החברה לציבור בעוד שלושה חודשים. אם ההנפקה תצליח, החברה עשויה להיכנס למדד ת"א־25.

הדיונים סביב מבנה העסקה עם ASTC מגיעים בצל ההתפתחויות סביב שותפות מאגר שמן - שנמצאת בשליטת ACC של חיים לייבוביץ' (50%), ג'קי בן זקן ונניקשוילי (25%) ומנופים פיננסים (25%). נציין כי פוטנציאל ההכנסות של המאגר הוערך באחרונה ב־100 מיליארד שקל. הנתון הזה הוצג על ידי השותפות במאגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות