אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זירוקס מאיימת על 600 מעובדיה: נפטר אתכם אם לא תעברו להודו צילום: בלומברג

זירוקס מאיימת על 600 מעובדיה: נפטר אתכם אם לא תעברו להודו

בחודש שעבר הודיעה החברה כי היא מתכננת להעביר פרויקטים לחברת HCL טכנולוגיות ההודית. העובדים, שמתגוררים בארה"ב ובהולנד, נדרשים להחליט בתוך 45 אם לעבור ל-HCL או "לפרוש מרצון"

15.06.2011, 13:41 | סוכנויות הידיעות

600 מעובדי זירוקס נמצאים בימים אלה תחת לחץ מסיבי: החברה הודיעה להם כי יש להם 45 יום להחליט אם הם רוצים לעבור לחברת מיקור חוץ בהודו. אחרת - יפוטרו.

בחודש מאי הודיעה זירקוס לעובדים בקבוצת תכנון המוצר כי היא מנהלת שיחות לעבור למיקור חוץ עם חברת שירותי ה-IT ההודית HCL טכנולוגיות. לפי זירוקס, HCL תקבל את האחריות למספר היבטים של פעילות המכנית, החשמלית והתכנות. HCL כבר מספקת שירותי מיקור חוץ שונים בתחום ה-IT עבור זירוקס.

התוכנית הוכרזה ב-1 ביוני, ודובר החברה מסר כי לעובדים ניתנה האפשרות לעבור ל-HCL או לקחת חלק ב"תוכנית פרישה מרצון". כמו כן, העובדים עודכנו שלא יוכלו להגיש מועמדות לתפקידים אחרים בחברה. לדברי החברה, היא מצפה כי מספר "צנוע" של עובדים יעזוב.

אמנם ההסכם הסופי עדיין לא נחתם, אך העובדים מתייחסים לעסקת מיקור החוץ כ"ודאית". העובדים שיושפעו מהמהלך מתגוררים בקליפורניה, ניו יורק, אורגון והולנד. המחלקה בניו יורק עתידה להיות הנפגעת הגדולה - עם 250 עובדים שיעברו להודו או יפרשו.

מנכ"לית זירוקס אורסולה בארנס מונתה בשנה שעברה על ידי נשיא ארצות הברית ברק אובמה לתפקיד יו"ר פאנל הייצוא של הנשיא, שמייעץ לנשיא על דרכים להגביר את הייצוא האמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
תגובה ל - 6
ככה זה עובד: לטווח הקצר שנתיים שלוש זירוקס תראה התייעלות בצימצום המשכורות. לאחר מכם כשיתחילו לראות שהמוצר שלהם נפגע מאיכות נמוכה של מוצר וחוסר שביעות רצון של הלקוחות הם יחליפו מנהלים על מנת להרוויח זמן ובשאיפה להגדיל את הבונוסים הרי בסה"כ הם חוסכים הון עצום לחברה. כמובן שאם היום הם מפתחים מרכז ל 600 עובדים אז על מנת לצמצם את ההוצאות התפעוליות שלהם בעוד שנתיים הם ייפתחו עוד 2 אתרים עם 1000 עובדים בכל אתר וכך הלאה. לגבי הודים: הם שקרנים פתלוגים, תחמנים יותר מהפוליטקאים הכי משופשפים שלו, מבולגנים, ולא לויאלים כלפי הארגון בו הם עובדים. היה לי עובד שבמשך 8 חודשים לימדתי אותו הכל (UNIX,STORAGE,) אפילו השגתי לו תקציב לבוא לארץ ולהשתתף בקורס - כשהוא סיים את ההכשרה שלו הוא הודיע לי שהוא עוזב בהתראה של 3 ימים. ככה זה כשאדם מהכפר שראה איך אבא שלו גידל משפחה עם 10 נפשות בתקציב של 20$ לחודש מרגיש.
אמדוקסאי שעובד עם הודים  |  17.06.11
6.
ל-3 קבל הסבר
המהלך מטומטם מבחינה תדמיתית לחברה, לא מבחינה עסקית. תדמיתית - אזרח ארה"ב יחשוב עכשיו פעמיים לפני שהוא שולח קו"ח לזירוקס מחשש לעתידו בחברה. וזה בלי קשר אם העובד יעבור להודו או יישאר לעבוד בארה"ב דרך חברה מנהלת אחרת. עסקית - הם לא ייפגעו. תחשוב על החיסכון העצום שיהיה מהפסקת תשלום שכר לכל העובדים שפוטרו. עם הכסף הזה הם יקחו יועצים חיצוניים בעלי ותק וניסיון גדול יותר אפילו משל העובדים שהיו להם, ובעזרתם יכשירו את ההודים בזמן קצר יותר, ואולי על הדרך אפילו יוסיפו לעובדים ההודים קורס מזורז באנגלית כדי שהתקשורת תהיה טובה יותר בין הסניפים. יש מבין? ובגלל שאני מרגיש טוב היום אז אני אשתף לך ואומר לך שימיה של זירוקס תמו עוד בשנות ה-70 וה- 80 כשהיה למהנדסים שלהם את ה- GUI הראשון למחשב האישי, אבל ההנלה שם לא ידעו מה לעשות עם זה אז הם החליטו למכור אותו ל- Apple, וזאת הטעות הכי גדולה שעשו שם אי פעם. טעות של מיליארדי דולרים.
15.06.11
5.
תרגום לא נכון !!!
הדרישה של זירוקס היתה שהעובדים יעברו להיות מנוהלים ע"י חברת קבלן הודית. לא לעבור להודו אלא לעבור לעבוד תחת מנהל הודי ולקבל תלוש משכורת מחברה אחרת, כאשר ממשיכים באותו תפקיד ובאותו מקום פיזי. זו הרעת תנאים, נכון, אבל אין מה להשוות לדרישת מעבר פיזית - שהיא לגמרי לא הגיונית. Xerox said that employees who transfer to HCL will remain in their current locations. מאקו, תירגמתם לא נכון את הידיעה והפכתם אותה להיסטרית.
יאיר , תל אביב  |  15.06.11
לכל התגובות