אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות האופטימיות: צו פירוק לחברת נאות הפסגה

למרות האופטימיות: צו פירוק לחברת נאות הפסגה

השופט לא קיבל את בקשת בעלי המניות לעכב את צו הפירוק ב-90 יום. אחד המפרקים: "לחברה יש חובות של מעל 100 מיליון שקל"

15.06.2011, 18:28 | מארק שון
למרות ההערכות האופטימיות של בעלי מניות חברת נאות הפסגה והתנגדות עזה שהוצגה היום (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים הוציא השופט דוד מינץ צו פירוק לחברה ושלושת הכונסים ימונו למנהלים המיוחדים של החברה.

צו הפירוק הוצא למרות דיווחים של נציג בעלי המניות, עו"ד אודי ארד, על הצעות אטרקטיביות שהתקבלו לרכישת החברה, כאשר הגבוהה שבהן ניתנה על ידי יזם חרדי תושב זר ועומדת על 162.6 מיליון שקל. חברת מנרב הציעה בסוף מרץ לרכוש את נאות הפסגה תמורת 135.2 מיליון שקל.

הפרוייקט העיקרי של החברה במודיעין עלית נועד למגזר החרדי והיה מיועד לבנייה של 2,318 יחידות דיור. בתחילת חודש מאי 2009 החלה ההקפאה ויצא צו איסור הבנייה הראשון, דבר שהביא לפגיעה קשה בחברה ולבלימת כל פעילותה העסקית. בסוף מרץ האחרון פנה בנק ירושלים לבקש כינוס נכסים בעקבות חוב של 7.2 מיליון שקל, שהופחת בינתיים ל-4.9 בעקבות חילוט ערבויות. החוב לבנק הפועלים עומד על כ-8 מיליון שקל.

עורכי הדין חגי אולמן, עדי פיגל ואלונה בומגרטן מונו למפרקים הזמניים והיום הפכו למעשה למנהלים המיוחדים שינהלו את הפירוק.

במהלך הדיון היום התברר כי למעשה ההקפאה בבניה שגרמה למצבה הרע של החברה אינה רלוונטית יותר. עו"ד ארד אמר בדיון, כי המנהל האזרחי ביהודה ושומרון הודיע בסוף מאי לעיריית מודיעין-עלית כי שר הביטחון אישר לחדש את חוזה הפיתוח בתחומי הפרוייקט.

"ההצעה הפרקטית היא שימונה לחברה מפרק זמני לתקופה של 90 יום כדי לראות כיצד יתפתחו הדברים ואנו צופים שיהיו התפתחויות דרמטיות", אמר עו"ד ארד בדיון.

אך הכונסים שמונו הביעו התנגדות להצעה של ארד. "מזמן לא נתקלתי בעורך דין שעומד וטוען טענות עובדתיות שאין בינם לבין המציאות אפילו לא קמצוץ", אמר עורך הדין אולמן, "היינו במצב שהרוכשים פולשים ויש תוהו ובוהו, שריביות בסך של מיליוני שקלים מדי חודש לא משולמות. היום הבנייה בעיצומה, מה שהחברה לא עשתה במשך שנה הטרקטורים עשו במשך חודשיים. הדיירים מתקרבים לקבל את הדירות, שנים הם חיכו לדירות, נחתמו הסכמים עם קבלנים ונחתם הסכם עם קבוצת רכישה שהיה תקוע שנתיים. לחברה יש חובות של מעל 100 מיליון שקל, אנחנו נדע בעוד 20 יום מה היקף החובות האמיתי ויש רושם שהחובות יותר גדולים. כל נושה יכול להגיש תביעת חוב עד ה-10 ביולי כך שנדע עד אז את היקף החובות האמיתי".

השופט דוד מינץ כתב בהחלטה, כי "המפרקים הצליחו 'להוציא את החברה מהבוץ' ואינני רואה טעם של ממש בדחיית מתן צו פירוק לחברה ב-90 יום".

מחברת נאות הפסגה נמסר בתגובה, כי "ב-24 באפריל הוציא שר הבטחון את חוזי הפיתוח לכל המתחם. וזאת תודות למאמצים בלתי נלאים שבהם הושקעו תקציבים רבים מטעם נאות הפסגה לשכנע את משרד הבטחון שיש מקום להסיר את צווי ההקפאה. כאשר החלו המפרקים את תפקידם בסוף מרץ 2011 עוד לא ניתנו ההנחיות החדשות ואך ורק מאמציה של החברה הובילו לקבלת ההיתר, שלמעשה יאפשר להקים את המתחם במודיעין עלית. נושא זה, הגם שהובהר בביהמ"ש, לא זכה להכרה. החברה מצרה על החלטה זו ותשקול את המשך צעדיה בהתאם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות