אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": בן זקן ונניקשוילי משפרים עמדות ברכישת מנופים צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": בן זקן ונניקשוילי משפרים עמדות ברכישת מנופים

השניים מנסים להוריד את המחיר שנקבע לרכישת חלקה של ASTC במנופים ב־20%

16.06.2011, 07:37 | גולן חזני

ג'קי בן זקן ואברהם נניקשוילי מנסים לשפר את התנאים בעסקת רכישת מניותיהם של שותפיהם במנופים פיננסים. בחברה לא ציינו אף פרט ספציפי בנוגע לתנאי שינוי העסקה, אולם ל"כלכליסט" נודע כי המו"מ המחודש סביב רכישת המניות של מנופים (40%) מידי קבוצת ASTC, שבשליטת מרכוס וובר ודניס גמהברמוב, נעשה סביב מחיר של 91 אגורות למניה לעומת 1.1 שקלים למניה בעסקה המקורית. היקף העסקה צפוי לרדת כתוצאה מכך לכ־380 מיליון שקל לעומת 464 מיליון שקל במקור.

נניקשוילי ובן זקן מעוניינים גם לשנות את תנאי אופציית הרכש, המאפשרים ל־ASTC לרכוש את מניות מנופים המוחזקות על ידי ג'קי בן זקן וחיים רביבו, אם לא תושלם העסקה. ל"כלכליסט" נודע כי השינוי יהיה בדחיית מועד ההשלמה של העסקה לסוף יולי, ושל האופציה של ASTC לספטמבר. לפי תנאי אופציית הרכש המקוריים, שבן זקן ונניקשוילי מעוניינים לשנות, אם העסקה לא תושלם, תינתן ל־ASTC האפשרות לרכוש את מניות מנופים המוחזקות על ידי בן זקן וחיים רביבו (כ־18.5% מהונה של החברה).

על פי התנאים המקוריים של העסקה, מועד השלמתה היה צפוי להיות עד ל־4 במאי. אך בהסכם נקבע כי בתנאים מסוימים יידחה מועד ההשלמה ב־60 יום.

בנובמבר 2010 הודיעה מנופים כי בעלי השליטה בחברה הגיעו להסכמות שלפיהן בן זקן ירכוש את חלקם של נניקשוילי ו־ASTC האסייתית. בסופו של דבר החליט נניקשוילי להישאר עם בן זקן, והשניים החליטו לרכוש את חלקם של שותפיהם.

היום צפויה להתקיים אסיפת מחזיקי האג"ח של חברת בי.ג'י.איי שבשליטת צביקה בארינבוים. בארינבוים מכר את השליטה בזד.בי.איי, שדרכה הוא מחזיק בבי.ג'י.איי, לבן זקן, מהלך שלו מתנגדים מחזיקי האג"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות