אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר, אגו ואינטרסים צילום: shutterstock

מחיר, אגו ואינטרסים

מכירת פאנדטק לא תעשה בכל מחיר

16.06.2011, 07:45 | ניר צליק

בשנים האחרונות היתה פאנדטקמעורבת בכמה תהליכים למכירת החברה, שלא הבשילו לעסקה. באי.די.בי כבר הגיעו מזמן למסקנה שהם רוצים להיפרד מהאחזקה בחברה, אולם לא בכל שווי ולא בכל מחיר. המחירים שהוצעו לחברה לא היו מספקים לדעתם, אולם כעת, עם הזינוק במחיר המניה, הופכת עסקה כזו לריאלית יותר. לכן האינטרס של אי.די.בי הוא להיפרד מאחזקה זו כעת, כשהמניה במחיר שיא, תוך הבנה שייקח עוד שנים רבות לפאנדטק להגיע לגודל שאליו שואפת אי.די.בי.

אבי פישר מנכ"ל כלל תעשיות, החברה־הבת של אי.די.בי, רואה בפאנדטק בייבי אישי שלו, אותו הוא מטפח עוד לפני הנפקתה, כך שמכירתה לא תעשה בכל מחיר, ולא לכל אחד.

אחד הנכסים המרכזיים של פאנדטק, פרט לטכנולוגיה וללקוחות, הוא כוח האדם. מכירתה של חברה כמו פאנדטק ללא עובדיה וללא מנהליה הופכת לאטרקטיבית הרבה פחות למתחרותיה, ולכן הישארותו של ראובן בן מנחם, מנכ"ל החברה בשנים האחרונות, היא קריטית להצלחת העסקה. לרוב מקובל שמנכ"ל של חברה יישאר כשנתיים בחברה הרוכשת, ולכן הסיכוי שאורקל תהיה הזוכה בפאנדטק הוא נמוך. בן מנחם רגיל להיות מנכ"ל חברה ויתקשה להסתגל לחיים כמנהל חטיבה קטנה ועמוסת נהלים באורקל. עניין של אגו.

לפיכך, האופציה ההגיונית היא שפאנדטק תירכש על ידי חברה מתחרה, שבה יוכל בן מנחם לכהן בתפקיד בכיר ולהישאר בה האיש המשמעותי.

בן מנחם אף אמר בעצמו בראיונות בעבר כי אחד מהעניינים העקרוניים במכירת פאנדטק יהיה השארת פעילות משמעותית בישראל ושמירה על עצמאותה, דבר שלא יתאפשר אם זו תיבלע על ידי ענקית כגון אורקל. בסופו של דבר, יצטרכו באי.די.בי למצוא את שביל הזהב בין האינטרסים של הקבוצה לאינטרסים של החברה, ואם אכן יצליחו, תושלם מכירתה של פאנדטק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות