אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבי סטפק: "הרגולציה תגרום לתהליך של מחיקת חברות קטנות ובינוניות משוק האג"ח" צילום: עמית שעל

צבי סטפק: "הרגולציה תגרום לתהליך של מחיקת חברות קטנות ובינוניות משוק האג"ח"

פרופ' דני צידון, משנה למנכ"ל בנק לאומי: "חוק אכיפה מנהלית הוא שינוי לרעה שיגרום ליועץ לתת ייעוץ פחות טוב כך שתיק הלקוח יהיה יותר מסוכן"

19.06.2011, 12:40 | מישל אודי

צבי סטפק אמר היום (א') כי "אנו צפויים לראות תהליך של מחיקת חברות קטנות ובינוניות משוק האג"ח בגלל הרגולציה, זה עלול לגרום לעוול למשקיעים. הזמן הניהולי הוא בלתי פרופורציונלי", את הדברים אמר יו"ר מיטב בכנס בתל אביב והוסיף כי "היועצים מוכרים קרנות נאמנות מכיוון שהציבור לא יכול לסבול ירידות של 1%- 2%. הדגש צריך להיות פחות על רגולציה בשוק אלא יותר על אתיקה מקצועית. כמו כן קיים הבדל בין בתי השקעות שונים, בין חברות הביטוח ובין הבנקים בתחום האתיקה".

פרופ' דני צידון, משנה למנכ"ל בנק לאומי אמר כי "צריך להסתכל על החוב בישראל בהיבט כולל ולא של חלוקה בין הבנקים לשאר. אין בישראל יותר מדי רגולציה – בקושי יש מספיק. רשות ניירות ערך, הפיקוח על הבנקים והממונה על שוק ההון – צריך רגולטור אחד. חוק אכיפה מנהלית הוא שינוי לרעה שיגרום ליועץ לתת ייעוץ פחות טוב כך שתיק הלקוח יהיה יותר מסוכן".

יאיר לפידות, מנכ"ל משותף בילין לפידות אמר כי "מי שברח מהשוק בעת המשבר ב-2008 בשיא ההיסטריה הפסיד. תיק הפנסיה בישראל בסיכון נמוך משמעותית מהמקבילות בחו"ל. המרכיב המנייתי הוא 30%- 35% כאשר בארה"ב מדובר ב-70%- 80%".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות