אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוריסטם חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם יונייטד תרפיוטיקס של לפחות 55 מיליון דולר

פלוריסטם חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם יונייטד תרפיוטיקס של לפחות 55 מיליון דולר

מההסכם עולה כי יונייטד תרפיוטיקס תשתמש בתאי גזע משלייה לפיתוח טיפול משקם לחולים הסובלים מיתר לחץ דם בריאות

20.06.2011, 11:38 | שניר הנדלר

פלוריסטם חתמה על הסכם רישיון ראשון לשימוש בתאי גזע משלייה (PLX) עם חברת יונייטד תרפיוטיקס (United Therapeutics), כך עולה מהודעה שפרסמה היום (ב') חברת הביומדיקל הישראלית.

יונייטד תרפיוטיקס הנסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר, נחשבת למובילה עולמית לטיפול בחולים הסובלים ממחלות בכלי הדם בריאה. מתוך הודעת פלוריסטם עולה כי יונייטד תרפיוטיקס, תשתמש בתאי ה-PLX לפיתוח טיפול משקם לחולים הסובלים מיתר לחץ דם בריאות (Pulmonary Hypertension).

במסגרת הסכם הרישוי, יוניטד תרפיוטיקס תקבל בלעדיות לפיתוח ומסחור המוצר העתידי המבוסס על תאי השליה בתחום ה- Pulmonary Hypertension. פלוריסטם תמשיך להחזיק בכל הקניין הרוחני בתאי ה-PLX, בזכויות הבלעדיות לייצור ותהיה שותפה בכל השלבים הפרה קליניים והקליניים של הניסוי וכן תספק באופן בלעדי את המוצר בשלבי השיווק.

עם סגירת ההסכם, תקבל פלוריסטם מקדמה של 7 מיליון דולרים ותשלומים נוספים בכפוף להשלמת אבני דרך שיסתכמו ביחד עם המקדמה בכ-55 מיליון דולר. בנוסף תקבל פלוריסטם החזר הוצאות הקשורות לפיתוח המוצר, הניסויים הקליניים ושיווק המוצר. עם אישור המוצר לשיווק פלוריסטם תספק את המוצר הסופי ברווח קבוע מעבר לעלויות הישירות. בנוסף, פלוריסטם תהא זכאית לתשלום תמלוגים מיונייטד תרפיוטיקס באחוז קבוע מהרווחים העתידיים ממכירת התרופה. סגירת ההסכם כפוף למספר תנאים מתלים וצפוי להתקיים במהלך אוגוסט 2011.

"העסקה עם חברת United Therapeutics הנה אבן דרך משמעותית עבורנו המאשרת את אמונתנו כי טכנולוגית ה-PLX הינה פלטפורמה טכנולוגית לטיפול פוטנציאלי במגוון רחב של מחלות", כך מסר היום יו"ר ומנכ"ל פלוריסטם זמי אברמן. "הסכם זה הינו חלק מאסטרטגיית החברה להפוך לייצרן עולמי של תרופות תאיות מובילות, להיכנס להסכמי רישיון למחלות שונות תוך שמירה על זכויות הייצור והקניין הרוחני. ההסכם מוכיח כי הפלטפורמה הטכנולוגית שפותחה בפלוריסטם מתקבלת אצל חברות התרופות כפלטפורמה ייחודית המשלבת מקור תאים חדשני (השילייה) עם טכנולוגיית ייצור מתקדמת שמאפשרת ליצור יתרון תחרותי לחברות התרופות בפיתוח טיפולים משקמים למחלות מצילות חיים", סיכם אברמן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות