אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כדורסל: הקבוצות בבאר שבע התאחדו

כדורסל: הקבוצות בבאר שבע התאחדו

ההישג הגדול של עמותת האוהדים של הפועל באר שבע הוא איחוד הקבוצה עם בית"ר שעשוי להביא לקידום משמעותי בענף הכדורסל בנגב

20.06.2011, 14:04 | אוריאל דסקל

נציגי קבוצת הפועל ובית"ר באר שבע חתמו על הסכם איחוד שהופך אותן, בעיקרון, לקבוצה אחת - "עירוני באר שבע". בנוסף תוקם גם קבוצה בת תחת השם הפועל באר-שבע.

מדובר במהלך שקורה לאחר שיחות וגישושים רבים בנושא. בדרך כלל טורפדו המהלכים בגלל עניינים פוליטיים ואגו. אך בשבוע שעבר כל זה נגמר במעמד החתימה על הסכם האיחוד שנערך בלשכתו של ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ' ובשיתוף מנכ"ל חברת כיוונים, נסים סספורטס. יו"ר הקבוצה המאוחדת יהיה כדורי אורה, שכיהן כיו"ר בית"ר באר-שבע בשנים האחרונות. מטעם הפועל באר-שבע השתתף יו"ר עמותת אוהדי הפועל באר-שבע, אייל חטב.

המהלך קרה גם ואולי בעיקר בגלל עמותת האוהדים שהוקמה לפני שנתיים והעלתה את הפועל באר שבע לליגה א'. לפי רן אלטר, אחד מאותם אוהדים, הקבוצה הגיעה לליגה א' - שם שיחקו 4 קבוצות מבאר שבע - הפועל, אס"א באר-שבע מאוניברסיטת בן-גוריון, אליצור באר-שבע ובית"ר באר-שבע. היה זה מצב אבסורדי שהוביל לשיחות איחוד בין הצדדים. בסיום העונה נוסח ע"י שני הצדדים הסכם איחוד שעבר אישור של האסיפה הכללית של קבוצת האוהדים של הפועל, ועבר את אישור הנהלת בית"ר.

במסגרת ההסכם - תייצג את המועדון המאוחד קבוצת בוגרים משותפת שתשחק בעונה בליגה ארצית מחוז דרום, זאת כאשר במקביל תוגדר קבוצה בת שתשמש כחממה לשחקנים צעירים מקומיים ותשחק בליגה א' מחוז דרום. עם זאת, נכון להיום, יכלול הסכם האיחוד את קבוצות הבוגרים של שני המועדונים בלבד, כאשר הצעד הבא יהיה לצרף למהלך גם את מחלקות הנוער.

בינתיים, שתי העמותות ינהלו את המועדון המאוחד כאשר יו"ר הקבוצה יהיה יו"ר בית"ר - כדורי אורה.

כיוון שעמותת "אוהדי הפועל באר-שבע" קיימת רק שנתיים ולא קיבלה את אישור "ניהול תקין" היא עוד לא זכאית לתמיכה עירונית, הקבוצה תנוהל תחת עמותת "בני בית"ר באר-שבע". ההנהלה שתורכב מארבעה אנשים - שניים מבית"ר ושניים מהפועל.

בהפועל באר שבע רוצים להדגיש כי "האיחוד נעשה למען הענף כולו בעיר ולמען מתן במה לשחקנים המקומיים, וכדי ליצור קבוצה אליה ישאפו להגיע שחקני הנוער המבטיחים ממחלקות הנוער השונות".

בניית התקציב תסתמך בעיקר על התקציבים של עמותת "בני בית"ר באר-שבע" וכמו כן על מעט הכספים שיש לעמותת "אוהדי הפועל באר-שבע", בנוסף תסתמך על תמיכה עירונית שאמורה להתקבל בתחילת 2012. בעמותה אומרים גם שהם עובדים על גיוס ספונסרים אטרקטיביים ומציאת דרכים נוספות לגיוס כספים. התקווה היא משחקי הליגה הארצית ישודרו בטלוויזיה - מה שעשוי להקפיץ את סכומי החסויות.   

"קשה מאוד לגייס כספים לענף הכדורסל בבאר שבע. המודעות שלה לכדורסל נמוכה. באר שבע עיר של כדורגל מובהקת וכולם חושבים. ענף הכדורסל לא הצליח להתרומם בעיר הזאת. אף פעם לא היתה קבוצה של באר שבע בליגה הראשונה", אומר אייל חטב. "העניין הזה יצטרך לעמוד במבחן המציאות. כרגע, מקורות המימון של הקבוצה הם מהעירייה, הקצבות הטוטו - זה עיקר התקציב. מנסים לגייס עוד תרומות".

לפי חטב: "העבודה הקשה עכשיו רק התחילה. צריך לגייס אוהדים וספונסרים. השדרוג הגדול יהיה המעבר לאולם החדש בעיר - ב-2013".

אגב, במטרה לחבר אוהדים לקבוצה הוחלט להעביר להם את ההחלטה על סמל הקבוצה, אותו יוכלו לבחור בפייסבוק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות