אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פייסבוק תשלב שירותי מוזיקה צילום: בלומברג

דיווח: פייסבוק תשלב שירותי מוזיקה

לדברי אום מאליק הרשת החברתית נמצאת במגעים מתקדמים עם מספר שירותים בתחום, ומתכננת להציג למשתמש את השירים שחבריו אוהבים

21.06.2011, 11:20 | יוסי גורביץ
האם פייסבוק מתכוונת להכנס לתחום המוזיקה? הבלוג אום מאליק, שנחשב לבעל מקורות טובים, דיווח אתמול (ב') כי הרשת החברתית הגדולה בעולם מתכוונת להציג בקרוב שילוב עמוק של שירותי מוזיקה באתר. קיימת אפשרות שהשירותים יוצגו בכנס המפתחים השנתי F8 שייערך באוגוסט.

על פי הדיווח, פייסבוק נמצאת במגעים מתקדמים ואולי אף הגיעה להבנות עם מספר שירותי מוזיקה מקוונים, שיאפשרו למשתמשי פייסבוק לחלוק שירים מבלי שהחברה תצטרך להגיע להסכמים ישירים מול חברות התקליטים.

האינטגרציה תבוא לידי ביטוי במספר דרכים. בצד השמאלי של העמוד, במקום שבו מציגה פייסבוק בין היתר את חבריו ותמונותיו של המשתמש, יופיע טאב חדש: מוזיקה. הוא יציג את השירים ששמע המשתמש באחד השירותים שהגיעו להסכמים עם פייסבוק, והקלקה על הטאב תוביל את המשתמש לעמוד מוזיקה ייעודי.

העמוד יכיל הודעות על המוזיקה שחבריו של המשתמש שומעים, או על המלצות שהוא העלה ושהתקבלו על ידי אחרים. העמוד צפוי להציג גם את השירים ששמעו חבריו של הגולש, וכן את ההמלצות שלהם – והוא יוכל לשמוע את השירים המומלצים ישירות מהעמוד. הגולש יוכל לראות את השירים והאלבומים שזכו לדירוג הגבוה ביותר מצד חבריו, כמו גם דיווח בזמן אמת על השירים שהם מאזינים להם, שירוץ כטיקר בראש הדף.

אום מאליק השווה את השירות המיועד של פייסבוק לרשת החברתית פינג של אפל, שנחשבת לכישלון, אך הוא מעריך שפייסבוק דווקא תצליח בתחום. הוא מציין עוד ששירותי מוזיקה הם חברתיים באופיים אך גם מסחריים מאוד, שילוב מוצלח מבחינת הרשת החברתית. בימים האחרונים טען הבלוג טק-קראנץ' כי פייסבוק מתכוונת להציג בקרוב פלטפורמה מתחרה לאפליקציות iOS5, ו לא ברור איך תגיב אפל גם על תחרות ישירה בתחום המוזיקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות