אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל הכללית: "שעון נוכחות ימנע היעדרותם של 40% מהרופאים מהעבודה"

מנכ"ל שירותי בריאות כללית משיק שירות חדש למיצוי זכויות חולים ומנצל את ההזדמנות להסביר מדוע שעון נוכחות הוא חיוני; אחה"צ שוב ייפגשו הרופאים והאוצר בבית הדין לעבודה

21.06.2011, 14:30 | מיקי פלד

"30%-40% מהרופאים שלנו עוזבים את בית החולים יותר משעה לפני הזמן", כך האשים היום (ג') מנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי דפס, באירוע השקה של שירות חדש של הקופה.

דפס אמר את הדברים בקשר לאחד הנושאים הקשים להסכמה במשא-ומתן בין ההסתדרות הרפואית למשרד האוצר - התקנת שעון נוכחות לרופאים בבתי החולים, צעד שהרופאים רואים בו, לפחות באופן רשמי, סדין אדום. שעון הנוכחות אמור להיות הסעיף הבא במשא-ומתן בין הצדדים לאחר שיגיעו להסכמות בנושא תורנויות המתמחים.

היום אחר הצהריים יחל דיון בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בבקשת משרדי האוצר והבריאות להוציא צווי מניעה לאיום הרופאים להפסיק לעבוד תורנויות ושעות נוספות, צעד שצפוי להוביל לשיבושים קשים במערכת הבריאות.

ההתייחסות של דפס לסוגיית הרופאים נערכה באירוע בו השיקה הקופה תכנית לפנייה יזומה לחולים בדבר זכויותיהם

השונות, עם סל שירותי הבריאות ועם הביטוחים המשלימים. לפי דפס, הקופה תתקצב את המהלך בכמה עשרות מיליוני שקלים, כאשר עלות השימוש בשירותים רפואיים קיימים צפויה לעלות בכ-100 מיליון שקל לשנה. במסגרת התכנית, יוקמו עמדות אוטומטיות במרפאות לקבלת מידע על המצב והזכויות של כל חולה ב-30 מיליון שקל, עובדי הקופה יונחו לעזור לחולים במימוש זכויותיהם ויחולקו לחולים אוגדנים עם פירוט הזכויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
רופאים בכירים
כמה שדפס צודק! הרופאים הצעירים והמתמחים עובדים בפרך. חלר מהבכירים פשוט נעלמים מהמחלקות שלהם לעבודות פרטיות- והם אינם מסכנים! כל עובד ציבור מעביר שעון- ואין בכך כל בושה: מי שעובד- לא יפסיד. מי שמרמה את המערכת יבלוט. רמאות של שעות עבודה היא רמאות! העדרות בשעות העבודה לעסקים פרטיים הנה רמאות- רופא אוו לא רופא! יחד עם זאת יש גם רופאים בכירים יוצאים מן הכלל- המסורים לחוליהם, נמצאים במחלקה ביום ובלילה- למשל הפרופסור ברלינר , מנהל מחלקה פנימית ה בבי"ח איכילוב! רופא מדהים, אדם צנוע- וומנהל מחלקה שתמיד נמצא- כולל שישי, שבת וחג! יבורך. מי יתן וירבו כמוהו במערכת הבריאותכי הם ישועתה.
לקוחה של שירותי הבריאות  |  21.06.11