אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הנוק: בארנס אנד נובל הפסידה 59.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי צילום: בלומברג

למרות הנוק: בארנס אנד נובל הפסידה 59.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי

רשת חנויות הספרים דיווחה על גידול בהפסדיה ברבעון הפיסקלי האחרון, למרות שמכירותיה באינטרנט זינקו ב-54%; החברה איבדה 1.04 דולר למניה בהשוואה ל-5 סנט למניה אשתקד

21.06.2011, 19:03 | סוכנויות הידיעות
בארנס אנד נובל דיווחה היום (ג') כי הפסדיה ברבעון הפיסקלי הרביעי גדלו על רקע הגידול בהוצאותיה, למרות שההכנסות הכלליות צמחו הודות לעלייה במכירות האינטרנטיות.

רשת חנויות הספרים הגדולה בארה"ב אמרה כי לא תציג הערכה לכמות ההכנסות או המכירות שלה בשנה הפיסקלית החדשה בגלל הצעת ההשתלטות שקיבלו בחודש שעבר מחברת ליברטי מדיה הולדינג. הצעתה של ליברטי העריכה את הרשת בשווי של 1.02 מיליארד דולר ונבחנת כעת על ידי ועדה מיוחדת.

עניינם של המשקיעים בבארנס אנד נובל זינק לאחרונה בעקבות ההצעה של ליברטי מדיה, כאשר ברקע רשת הספרים המתחרה, בורדרס, הודיעה על פשיטת רגל בתחילת השנה. בכירים בליברטי אמרו כי הקורא האלקטרוני של בארנס אנד נובל, נוק, כמו גם רשת החנויות הענפה בה ניתן להשתמש על מנת לקדם אותו, הם שהובילו להצעה.

רשתות חנויות ספרים כמו בארנס אנד נובל ובורדרס נאלצו להתמודד בשנים האחרונות עם תחרות חדשה מצד חנויות ספרים וירטואליות כמו אמזון. עם זאת, מבארנס אנד נובל נמסר בשנה שעברה כי מכשיר הנוק הוא הפריט הנמכר ביותר בחנויותיה בהיסטוריה. המכירות האינטרנטיות של החברה זינקו ברבעון האחרון ב-54%.

עבור הרבעון שהסתיים ב-30 באפריל, בארנס אנד נובל דיווחה על הפסדים בגובה 59.4 מיליון דולר או 1.04 דולר למניה, בהשוואה להפסד בגובה 32 מיליון דולר או 58 סנט למניה אשתקד. המכירות צמחו ב-4% והגיעו ל-1.37 מיליארד דולר.

אנליסטים שנסקרו על ידי תומסון רויטרס העריכו כי החברה תדווח על הפסד של 91 סנט למניה עם הכנסות בגובה 1.4 מיליארד דולר. רשת הספרים הודיעה בפברואר כי לא תפרסם תחזית להמשך השנה, בעקבות פשיטת הרגל של בורדרס והשפעתה על השוק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות