אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ניופאן־מיני ליין: ההמונה על ההגבלים פנה למתחרי א.ל.מ כדי לשמוע דעתם על המיזוג צילום: אוראל כהן

עסקת ניופאן־מיני ליין: ההמונה על ההגבלים פנה למתחרי א.ל.מ כדי לשמוע דעתם על המיזוג

דיוויד גילה ביקש לשמוע ממתחרי הרשת שבבעלות מיני ליין, כיצד לדעתם עלול המיזוג לפגוע בתחרות בשוק החשמל

22.06.2011, 09:18 | אורנה יפת

רשות ההגבלים העסקיים החלה לאסוף חומר לבדיקת המיזוג בענף החשמל בין ניופאן ומיני ליין. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה פנה הממונה על הגבלים דיוויד גילה לשחקנים בולטים בענף וביקש לקבל את חוות דעתם על המיזוג.

הפנייה נעשתה לספקים, יבואנים וגם לבעלי רשתות חשמל מתחרות לא.ל.מ הנמצאת בבעלות מיני ליין. ברשות רוצים לשמוע מהשחקנים כיצד לדעתם עלול המיזוג לפגוע בתחרות בשוק. אתמול אישרו ברשות ל"כלכליסט" את דבר הפנייה ומסרו כי הרשות בודקת בימים אלה את נושא המיזוג.

לאחרונה הודיעה ניופאן, כי בשיתוף עם אלייד אחזקות ואיש העסקים אבי אשר, תרכוש הקבוצה 70% מחברת מיני ליין, המחזיקה ברשת חנויות א.ל.מ, בתמורה ל־182 מיליון שקל. מיני ליין נמצאת בבעלות יצחק פורת, המחזיק ב־83% ממניות החברה.

לפני כשנה היתה זו אלקטרה שביקשה לרכוש את מיני ליין, אך אף שהעסקה סוכמה כבר בין הצדדים, היא לא יצאה אל הפועל. זאת לאחר שהממונה על הגבלים דאז, רונית קן, הציבה לאלקטרה תנאים מחמירים למיזוג, והיא חזרה בה מהעסקה.

אתמול טענו שחקנים בענף החשמל כי אם המיזוג הנוכחי יאושר, יצטרך הממונה לתת תשובות ולהסביר מדוע הוא ראוי יותר מהמיזוג בין אלקטרה ומיני ליין שלא אושר. אם אכן יסכים הממונה לאשר את המיזוג, תהפוך ניופאן לשחקן השני בגודלו בענף מוצרי החשמל אחרי אלקטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות