אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל ביטוח זכתה במכרז הפנסיה של צה"ל צילום: ורדי כהנא

הראל ביטוח זכתה במכרז הפנסיה של צה"ל

חברת הביטוח של משפחת המבורגר זכתה במכרז הפנסיוני של אנשי הקבע של צה"ל, לאחר שגברה על המתחרה איילון

22.06.2011, 11:02 | רחלי בינדמן

קבוצת הראל ביטוח שבשליטת משפחת המבורגר ובניהולו של מישל סיבוני היא הזוכה במכרז הפנסיוני של צה"ל.

הראל גברה על חברת הביטוח איילון, שבשליטת משפחת רחמני שהגיעה לצד הראל לשלב הסופי של ההתמחרות. ככל הנראה הראל גברה על איילון לאחר שהציע דמי ניהול נמוכים מאלו שהציעה הראל.

מכרז הפנסיה של צה"ל ריכז עניין רב ובמקור ניגשו אליו שמונה מהגופים הגדולים בשוק. מדובר בפנסיה של עובדי הקבע של צה"ל שאמורים לספק לזוכה קצב הפקדות של 300 מיליון שקל בשנה, שאף צפוי לגדול בהמשך בשל הגידול במשרתי הקבע.

יצויין כי מדובר במכרז שאינו רווחי בהגדרתו לזוכה, כיוון שדמי הניהול בו נמוכים במיוחד. עם זאת, החברות שהתמודדו קיוו שאנשי הקבע ימשיכו לבצע הפקדות לקרן הפנסיה של הזוכה גם לאחר שיפרשו משירות הקבע, שאז ניתן יהיה לגבות מהם דמי ניהול גבוהים יותר ואף להציע להם מוצרי ביטוח משלימים.

קבוצת הראל מנהלת את קרן הפנסיה הרביעית בגודלה בישראל. עם זאת, ברשותה שתי קרנות, גלעד פנסיה וקרן קטנה שמנהלת כחצי מיליארד שקל (בשם מנוף). לפי הערכות, הקרן הקטנה היא שתשרת את אנשי הקבע בהתאם להעדפות הצבא לקרן קטנה.

קבוצת איילון, המפסידה, ניגשה למכרז לצד בית ההשקעות פסגות, שותפתה בקרן הפנסיה מגן זהב (20% פסגות, עם אופציה להגדלה ל-50% ו-80% של איילון). קרן מגן זהב מנהלת נכסים בהיקף של כ-800 מיליון שקל והיא גם הקרן שמנהלת היום חלק מהכספים הפנסיונים של אנשי הקבע לצד קרן הפנסיה של המתחרה מגדל.

כזכור, גם חברת הביטוח הפניקס התמודדה במכרז של צה"ל שראו במכרז הזדמנות אחרונה כמעט לתקן את הנחיתות שלהם בתחום הפנסיה על רקע היקף הנכסים הנמוך שהם מנהלים יחסית למתחרות הגדולות. הפניקס שנופתה מהמכרז, החלה במלחמה משפטית כנגד צה"ל בטענות לחוסר שוויון והעדפה פסולה של המתחרים, אך הפסידה בין כותלי בית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
זו בושה וחרפה-אם אין רווח זה בניגוד להוראות של משרד האוצר
משרד האוצר הגביל את התחרות בין הקרנות החדשות כי אם הוא לא עושה את זה הוא מחזיר את המצב למה שהיה בקרנות הוותיקות שם היו הסכמים ספציפיים מפלים.לכן בעצם הסכמה של משרד האוצר תהיה בבחינת מדיניות המנוגדת למה שקרוי בקרנות הותיקות התקנון האחיד.בבסיס הקרנות החדשות היה שהן תרווחנה,מה שקורה כאן זו שחיתות כי מבחינה אקטוארית מה שיהיה זה ששאר החברים בקרנות פנסייה של הראל יממנו אקטוארית ומבחינת סיכון את אנשי הקבע וזו חוצפה. בוא נראה את משרד הראוצר נוקט מדיניות אמיצה-חחחחח זה לא יקרה כך נוהג חתול ששומר לעצמו על השמנת מטיף לאחרים ועושה לעצמו כראות עיניו.
יוני , תל אביב  |  23.06.11