אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מירס תשדרג את הרשת הקיימת ב-25 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

מירס תשדרג את הרשת הקיימת ב-25 מיליון שקל

זאת במקביל להקמת הרשת החדשה שתהיה פעילה בתחילת 2012. מנכ"ל החברה: "על המדינה להכיר בתשתיות התקשורת כתשתית לאומית"

22.06.2011, 16:55 | גילעד נס

חברת מירס הודיעה כי תשקיע כ-25 מיליון שקל בשדרוג הרשת הנוכחית שלה. השידרוג מתבצע באמצעות רכישת ציוד מחברת מוטורולה, שהחזיקה בעבר בשליטה במירס, כיוון שמוטורולה היא החברה היחידה המוכרת ציוד לרשתות iDen מהסוג שבו עושה מירס שימוש.

המערכת החדשה מכונה Melody, והיא החלה להימכר בתחילת 2009 לרשתות דמויות מירס ברחבי העולם. השידרוג יאפשר לחברה להגדיל את נפח הפעילות ברשת שלה, כיוון ש"מלודי" תומכת בעד 1,000 אתרי סלולר, לעומת כ-500 המשמשים את מירס כיום. למירס כ-500 אלף לקוחות, כשליש מהם בקרב צה"ל, כוחות הביטחון וההצלה, השלטון המקומי וחברות תשתית, והשאר הם ברובם לקוחות עסקיים.

מנכ"ל מירס, אברשה בורשטין, הוסיף כי "הגיעה העת שמדינת ישראל תכיר בחשיבות נושא התקשורת כחלק מהיערכות הגופים האזרחיים בחירום, תכיר בחברות התקשורת הניידת, הנייחת והאינטרנט כתשתית לאומית, ותפעל להכרתה של רשת מירס כרשת החירום לעורף האזרחי".

בשבוע שעבר פנה בורשטין לשר להגנת העורף בנושא זה, תוך שהוא מתריע כי לגורמי העורף האזרחי, כלומר הרשויות המקומיות, מפעלים אסטרטגיים ובתי חולים, אין רשת אלחוטית מאוחדת שתשרוד בשעת חירום, וביקש להעמיד את הנושא בעדיפות גבוהה.

מירס תחל בימים הקרובים בהקמת הרשת החדשה שלה, בדור השלישי, לאחר שחתמה על הסכם עם חברת נוקיה-סימנס להקמת הרשת בעלות של כ-200 מיליון שקל בשלב הראשון. מירס נדרשת להקים בתחילה רשת שתאפשר מתן שירות לפחות ל-10% מהאזרחים במדינה, ובשלב זה תוכל לחבר את לקוחותיה במקומות בהם אין לה עדיין פריסה לרשת של חברת סלולר אחרת שעמה תגיע להסכם נדידה. בהמשך תקים מירס רשת שתציע פריסה מלאה באופן עצמאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות