אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דויטשה בוועידת הנשיא: "להיערך לאסון סייבר כמו בפוקושימה" צילום: מיקי אלון

מנכ"ל דויטשה בוועידת הנשיא: "להיערך לאסון סייבר כמו בפוקושימה"

בפאנל בבנייני האומה בירושלים הזהיר גם ליאו אפותקר, מנכ"ל HP, ממתקפות סייבר. "אלה כבר לא הילדים החנונים של שנות התשעים, אלא מתקפות מאורגנות וזדוניות. עולם הרשת כיום מסוכן לגמרי", אמר אפותקר

23.06.2011, 10:40 | אסף גלעד

מנכ"ל דויטשה טלקום, רנה אוברמן, התייחס בנאומו בוועידת הנשיא, שנערכת זה היום השלישי (ה') בוועידת האומה בירושלים, כמעט אך ורק לנושא אבטחת המידע ברשת, בפאנל שנושאו היה "מגמות עתידיות בטכנולוגיה". "למזלנו, עד כה אף אירוע סייבר לא היה אסון כמו בפוקושימה, אבל עלינו להתכונן למקרה שכזה", אמר אוברמן.

"מוסדות כגון ה-CIA, לוקהיד-מרטין וגם רשת הפלייסטיישן של סוני נפגעו בחודש האחרון ממתקפות סייבר", אמר אוברמן. "כולל סמארטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים, העולם כולו יכלול 50 מיליארד מכשירים ניידים עד סוף העשור. זהו מספר עצום ועלינו לדאוג שלא יהיה שטח הפקר. אם הפשע המקוון ימשיך להתקיף בקצב כפי שאנו רואים אותו בחודש האחרון, העולם המחובר והמרושת יאבד את אמינותו".

"תשתיות חשמל, מים ופיננסים הופכות תלויים יותר ויותר ברשת", אמר אוברמן. "תארו לעצמכם מה יקרה אם טרוריסטים ישתלטו דרך הרשת על מרכז בקרה של שדה תעופה או על מפעל ייצור של חומרים מסוכנים. יש כאן עניין קריטי של אמינות, תחושת בטחון, ועכשיו עלינו לפתור את הסוגייה הזו". דויטשה טלקום מפעילה מרכז מו"פ באוניברסיטת בן-גוריון, המעסיק 100 מהנדסים שמפתחים טכנולוגיות לאבטחת מידע ברשת.

אוברמן בוועידה. "התשתיות תלויות יותר ברשת", צילום: מיקי אלון אוברמן בוועידה. "התשתיות תלויות יותר ברשת" | צילום: מיקי אלון אוברמן בוועידה. "התשתיות תלויות יותר ברשת", צילום: מיקי אלון

"עולם הרשת מסוכן לגמרי"

"HP עובדת עם מיטב חברות אבטחת המידע ברשת, וממה שאני רואה- מפחיד שם בחוץ", אמר באירוע ליאו אפותקר, המנכ"ל הטרי של HP. "אלה כבר לא אותם 'ילדים חנונים' של שנות התשעים, אלא מתקפות מאורגנות וזדוניות".

"עולם הרשת כיום מסוכן לגמרי, וכפי שצינור הנפט שחוצה מרחבים בין שדה השאיבה ללקוח הסופי איננו מאובטח כהלכה, כך גם הצינורות שמעבירים אלינו את המידע באינטרנט. אבטחת המידע ברשת היא מה שעומד כיום ביננו לבין עולם דיגיטלי ומרושת לחלוטין", הזהיר אפותקר. "עלינו לחשוב מחדש על הדרך שבה אנו משתמשים באינטרנט, על מבנה הרשת, על האופן שבו האינטרנט יכול לשפר את אורח חיינו".

כדוגמה לדרך שבה הרשת יכולה לסייע לצרכנים, סיפר אפותקר על פיתוח של HP למניעת רכישת תרופות מזויפות: "אתה רוכש תרופה, שולח בהודעת SMS את הקוד שרשום עליה ויכול לאמת באמצעות הרשת את האותנטיות שלה", הסביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות