אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: בערים עם תעשיית IT גדולה יש יותר ילדים אוטיסטים צילום: shutterstock

מחקר: בערים עם תעשיית IT גדולה יש יותר ילדים אוטיסטים

לפי עורך המחקר, אוטיסטים מגלים עניין רב באופן פעולת מערכות. "אנשי IT אינם בהכרח אוטיסטים, אך הם מעבירים בתורשה תכונות אוטיסטיות לילדיהם"

23.06.2011, 12:17 | סוכנויות הידיעות

במרכזים לעבודות בתחום טכנולוגיית המידע, שכיחות האוטיזם צפויה להיות גבוהה יותר. כך עולה ממחקר חדש שנערך בעיר איינדהובן שבהולנד.

איינדהובן היא עיר שפועלות בה הרבה חברות IT, ומתגוררים בה יותר ילדים המאובחנים כאוטיסטים. באיינדהובן נמצאו 229 ילדים בספקטרום האוטיסטי על כל 10 אלף ילדים, זאת לעומת שני אזורים אחרים שנבדקו ונמצאו בהם 57 ו-84 ילדים אוטיסטים על כל 10 אלף ילדים. המחקר כלל 62,505 ילדים.

"הממצאים עשויים להתאים גם לאזורים אחרים שעשירים בחברות IT, כולל עמק הסיליקון בקליפורניה", אומר החוקר סימון בארון-כהן, מנהל במרכז לחקר אוטיזם באוניברסיטת קיימברידג' באנגליה.

לדבריו, הממצאים מתאימים לתיאוריית hyper-systemizing. על פי תיאוריה זו, לאנשים אוטיסטים יש רצון עז להבין כיצד מערכות עובדות - כישורים שמאוד מוערכים בעולם ה-IT. על כן, מבוגרים בעלי כישרון בהבנת מערכות יעדיפו עבודות IT. אין להם בהכרח אוטיזם, אך לדברי כהן-בארון הם מעבירים בתורשה תכונות אוטיסטיות לילדיהם, שעשויים להיות מאובחנים כאוטיסטים.

"הממצאים יכולים גם לעזור להסביר מדוע נשארים באוכלוסייה גנים לאוטיזם", אמר בארון-כהן, והוסיף כי מתוכנן מחקר משלים כדי לאשר את אבחון האוטיזם שסיפקו בתי הספר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
אני מהנדס תוכנה ואבא לילדה ברצף האוטיסטי
אני מבין למה מתכוון המחקר. אני היום מוצא בי תכונות של הרצף האוטיסטי . אני רואה את הילדים המאובחנים יום יום וחלקם יצעידו את העולם מחר. ייתכן שבעוד 20 שנה תצעיד את העולם קדימה חשיבה שחלק מהילדים האלה מביאים איתם לעולם שכל הפוסלים את גישת המאמר לא יוכלו להבין. כל השינויים שאנחנו עוברים בדורות הנוכחיים לוקחים אותנו גם במישור הזה לעולם אחר. אותי זה לא מפתיע שמוצאים קשר בין הייטק לאוטיזם ואני בטוח שהבת שלי תהיה בין ה"מיוחדים" שידחפו את העולם למקום טוב יותר.
אנונימי , שפלה  |  26.06.11
33.
זה בגלל שאוטיסטים הם גאונים
העובדה שבאזורי הי-טק יש יותר ילדים אוטיסטים ידועה כבר המון שנים. הנה, לדוגמא, כתבה מעמיקה בנושא שפורסמה במגזין ויירד, בשנת 2001: "תסמונת הגיקים אוטיזם – ובת דודתו המתונה יותר, תסמונת אספרגר – הוא נפוץ אצל ילדי עמק הסיליקון. האם הסיבה היא גֱנים מתמטיים וטכנולוגיים?": http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1507570
חן , ישראל  |  23.06.11
32.
שינוי אורח חיים
אני למד מזה שאורח החיים הלחוץ עם אוכל מעובד ןבלי פעילות גופנית מספקת הוא הגורם הסיבתי לאוטיזם. רבים מאנשי הייטק חיים כך כי פשוט אין להם זמן להכין אוכל טרי ומבושל.קראתי את הספר "המוח השבור" של ד"ר מארק היימן ומאז אני מקפיד על תזונה אחרת ממה שהייתי מורגל בו. אני סבור שאורח החיים הלחוץ עם מזונות שטובים למשווקים אך לא לבריאות האדם והחיים בעיר הסואנת לא טובים לגוף האדם. והרי התוצאה - אוטיזם וגידול ב"המגפה" של השנים האחרונות - הסרטן.
23.06.11
לכל התגובות