אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטית שזכתה במיליארד דולר בגירושין הגישה בארה"ב בקשה לפשיטת רגל צילום: shutterstock

בריטית שזכתה במיליארד דולר בגירושין הגישה בארה"ב בקשה לפשיטת רגל

אשת החברה פטרישה קלוג, יצרנית יין שהופיעה גם בסרט פורנו, צברה יחד עם בעלה השלישי חובות של 30 מיליון ליש"ט, זאת על אף שמכרה אחוזה בווירג'יניה ותכשיטים יקרים

24.06.2011, 10:00 | סוכנויות הידיעות

אישה בריטית שזכתה במיליארד דולר באחד מהסכמי הגירושים הגדולים ביותר בהיסטוריה, הגישה בארצות הברית בקשה לפשיטת רגל.

פטרישה קלוג (62) אשת חברה, יצרנית יין שהופיעה פעם אחת בסרט פורנו, דיווחה יחד עם בעלה השלישי על חובות של 30 מיליון ליש"ט, זאת על אף שמכרה את אחוזתה המשתרעת על פני יותר מ-1,200 דונם בווירג'יניה. קלוג הודתה בתבוסה לאחר שארגנה בשנה שעברה מכירת חיסול ב-10 מיליון ליש"ט של ציורים, פסלים, עתיקות סיניות, שידת צ'יפנדייל ונברשת מקריסטל.

התכשיטים שמכרה כללו יהלומי 64 קארט, עגילי יהלומים ופלטיניום ושעון קרטייה מאבני ספיר ויהלומים, אך גם מכירת התכשיטים לא הספיקה כדי להוציא אותה מחובות. כשנשאלה על ידי ה"דיילי טלגרף" לאן נעלם כל הכסף שלה, הסכימה קלוג לומר רק כי מדובר "בסיפור ארוך". ואילו בעלה ביל מוזס הוסיף: "בזבזנו יותר מדי, מהר מדי". קלוג אף ציינה כי זה לא היה צריך להגיע עד לפשיטת רגל. "ניהלנו שיחות פישור, אך הבנקים החליטו ללכת בנתיב הזה. אנחנו ממוקדים על העתיד ועל התקדמות", אמרה.

מליון ליש"ט על יום הולדת 40

קלוג נולדה בבגדד לאב ממוצא בריטי ואם חצי סקוטית, היא נישאה בשנות ה-70 לטייקון בעולם סרטי הפורנו הרך ראסל גאי, והופיעה במגזין שלו Knave כדוגמנית וכותבת טורים.

לאחר שהופיעה באחד הסרטים שהפיק בעלה הם התגרשו ב-1982 והיא התחתנה עם ג'ון קלוג, איל טלוויזיה אמריקאי ממוצא גרמני בן 66, שהפך להיות האיש העשיר באמריקה בזכות הון של 6 מיליארד דולר. היא הפכה להיות פנים מוכרות במעגלים החברתיים של מנהטן, ולכבוד יום הולדתה ה-40 אורגנה לה מסיבה בעלות של מיליון ליש"ט במלון וולדורף אסטוריה בניו יורק. הזוג התגרש ב-1990, וקלוג זכתה בהסכם גירושים בשווי מיליארד דולר ובאחוזה שלהם בווירג'יניה.

היא התחתנה עם מוזס, ובני הזוג הקימו יקב שהפיק את את מותג היינות "קלוג ניו וורלד" שהיה בשימוש בבית הלבן ובמסעדות בניו יורק. אך על אף ההצלחה הראשונית שלהם והשקעה אישית של 27 מיליון דולר, היקב נקלע לצרות במהלך המשבר הפיננסי העולמי. הוא נמכר השנה לחבר קרוב של קלוג, דונלד טראמפ תמורת 3.7 מיליון ליש"ט, אולם קלוג אמרה בריאיון ל"דיילי טלגרף" כי התוכנית היא להשיק את היקב מחדש ולנהל אותו עבור טראמפ.

האחוזה שלהם, שבעבר הוערכה בשווי 62 מיליון ליש"ט נמכרה תמורת 9.3 מיליון ליש"ט. כיום הם מתגוררים בבית צנוע בהרבה. "הוא לא כזה קטן, אבל בהחלט קטן בהרבה מהאחוזה", סיפרה קלוג. "אנחנו מאד מאושרים. זה חלק מהחיים. אנחנו לא הראשונים שעוברים את זה. בתוך כל הטרגדיה הזו אנחנו רואים הרבה דברים חיוביים. אני בריטית – קוטעים לי יד אחת ואני מגדלת אחרת במקומה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות