אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פראדה ביום הראשון בבורסת הונג קונג: עלייה של 0.25% בלבד צילום: בלומברג

פראדה ביום הראשון בבורסת הונג קונג: עלייה של 0.25% בלבד

למרות זאת המנכ"ל אופטימי: "אנחנו מותג היוקרה האיטלקי הראשון שנסחר פה וזה אירוע מכונן עבור הבורסה בהונג קונג. אני בטוח שהשוק הסיני יהיה שוק מעניין עבור מותגי יוקרה"

24.06.2011, 11:59 | סוכנויות הידיעות

הופעת הבכורה של בית האופנה האיטלקי היוקרתי פראדה בבורסה בהונג קונג לא הייתה מלהיבה במיוחד, על רקע ההפכפכות של השווקים העולמיים וירידה בעניין של המשקיעים לאחר שורה של הנפקות ראשונות מוצלחות.

המנייה של החברה המשפחתית פתחה בהתחזקות של 0.25% בלבד ברמה של 39.60 דולר הונג קונגי (5.08 דולר) בהשוואה למחיר ההנפקה שעמד על 39.50 דולר הונג קונגי, בסיום המסחר עמדה המניה על 39.55 דולר הונג קונגי. מדד האנג סנג של הונג קונג זינק היום ב-1.9%. 

עם זאת החברה ממילאנו יכולה להכתיר כהצלחה את הנפקת הבכורה שלה בהונג קונג, שהופכת להיות מפלט מועדף על חברות זרות שמנסות להרוויח מההון הסיני. "אנחנו מותג היוקרה האיטלקי הראשון שנסחר פה וזה אירוע מכונן עבור הבורסה בהונג קונג", מסר המנכ"ל פטריציו ברטלי. "אני סמוך ובטוח שהשוק הסיני הרחב יהיה שוק מעניין עבור מותגי יוקרה. הסימנים הראשונים טובים ביותר", אמר לעיתונאים.

רונלד ארקולי, יו"ר הבורסה של הונג קונג הגדיר את ההנפקה כ"התחלה טובה" עבור פראדה והוסיף כי הבורסה עושה כמיטב יכולתה כדי למשוך חברות איכותיות שיירשמו בעיר, על אך הפגיעות של השווקים העולמיים.

פראדה היא האחרונה בשורה של מותגי אופנה יוקרתיים המנסים לחדור לשוק הסיני, השוק המתפתח ביותר בעולם עבור מוצרי יוקרה. סין צפויה להפוך להיות הקונה הגדולה בעולם של מוצרים כמו קוסמטיקה, תיקי יד, שעונים, נעליים ובגדים עד 2015, על פי הערכות פרייס ווטרהאוס קופר. אולם סנטימנט חלש בשווקים גרם לפראדה לתמחר את המניות שלה בהונג קונג בקצה התחתון של טווח המחירים, ולהקטין את היקף ההנפקה, ולפיכך גייסה 2.14 מיליארד דולר, סכום הנמוך מהציפיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות