אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ריאל מדריד וברצלונה בצרות? צילום: איי פי

האם ריאל מדריד וברצלונה בצרות?

קבוצות הכדורגל בליגה הראשונה בספרד צברו חובות ענק של 3.5 מיליארד יורו; כמה מתוכם שייכים לשתי הגדולות?

25.06.2011, 16:33 | סוכנויות הידיעות

קבוצות הליגה הבכירה בספרד, הלה ליגה, צברו חובות ענק של 3.5 מיליארד יורו. כך עולה מדו"ח שהכין הפרופסור לכלכלת ספורט, חוסה מריה גיי. הכנסות הקבוצות הן פחות מחצי מסכום זה - כ-1.6 מיליארד יורו.

החוב של ברצלונה וריאל מדריד יחד עומד על 1.2 מיליארד יורו; הן גם מקבלות מחצית מההכנסות מזכויות שידור, העומדות על 600 מיליון היורו בסך הכל. גם לאתלטיקו מדריד וולנסיה חובות גדולים יחסית, בעיקר בגלל הניסיון שלהן להתחרות עם ריאל וברצלונה.  גם המצב הכלכלי הקשה בספרד מקשה על קבוצות להגדיל את הכנסותיהן.

זאת ועוד, שלוש העולות החדשות, ריאל בטיס, ראיו ואיקאנו וגרנדה נמצאות במצב של כינוס נכסים. ריאל סרגוסה כבר פשטה רגל - לאחר שצברה חובות של יותר מ-100 מיליון יורו.

נשיא מנהלת הליגה הספרדית, חוסה לואיס אסטיאסאראן, הודיע כי תוקם ועדה שתבחן אילו צעדים לנקוט כדי לשפר את המצב. ב-12 ביולי תתקיים פגישה בה יוחלט על דרכי הפעולה. בין ההצעות: הגבלת הוצאות שכר ל-70% מסך ההכנסות ורגולציות שונות הקשורות לניהול חשבונות.

החדשות הטובות הן שרשת ESPN Star sports, המפעילה כ-20 ערוצי ספורט בחמש שפות באסיה, חתמה על חוזה לשלוש שנים לשידור מהליגה הספרדית, החל מעונת 2012/13. במסגרת החוזה בין הצדדים מחויבת הליגה הספרדית להקדים את השעות של חלק מהמשחקים כדי להתאימן למקובל באסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות