אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרנית הכרמל תרכוש חשמל פרטי בשווי של מיליארד שקל מ-OPC של החברה לישראל

גרנית הכרמל תרכוש חשמל פרטי בשווי של מיליארד שקל מ-OPC של החברה לישראל

לפי ההערכות OPC צפויה להתחיל לספק חשמל בסוף 2012. מדובר בעסקה לתקופה של 10 שנים עם אופציה ל-5 שנים נוספות

26.06.2011, 08:34 | שי סלינס

גרנית הכרמל הנמצאת בשליטת קבוצת עזריאלי (60%) חתמה בסוף השבוע על הסכם לריכשת חשמל פרטי מ-OTC הנמצאת בשליטת החברה לישראל, בשווי מוערך של מיליארד שקל.

ההסכם כולל אספקת חשמל למרבית חברות הבנות של גרנית הכרמל ונכסי הנדל"ן של קבוצת עזריאלי. כפי שעולה מהדיווח לבורסה, מדובר בעסקה לתקופה של עשר שנים, עם אופציה לחמש שנים נוספות. OPC צפויה לספק לקבוצה חשמל פרטי כבר בסוף שנת 2012.

לפי הההסכם אספקת חשמל צפויה להיות בהיקף של 83 מגה וואט וצפוי ולקבוצת עזריאלי הוענקה אופציה להגדיל את היקף ההסכם לאספקה של עד 150 מגה וואט באותם תנאים. בנוסף, קיימת אופציית יציאה מהעסקה לצורך הקמת תחנת כוח עצמאית וכן אופציות נוספות להגדלת הצריכה.

מהחברה נמסר כי העסקה תאפשר לסופרגז למכור חשמל ללקוחות תעשייתיים במחיר מוזל בהיקף של כ-30 מגה ואט.

יוסי זינגר, מנכ"ל גרנית הכרמל אמר כי, "ההתקשרות בהסכם תוזיל את עלויות רכישת החשמל של הקבוצה וחברות הבנות שלה ביחס לסכומים המשולמים היום לחברת החשמל. ההסכם ישפיע על הרווחיות ללא השקעה מהותית נדרשת. השינויים בשוק האנרגיה מחייבים אותנו לנהל את תשומות האנרגיה באופן מתקדם תוך התייעלות מתמדת".

מנחם עינן, יו"ר גרנית הכרמל ומשנה ליו"ר קבוצת עזריאלי אמר כי "מדובר בעסקה יוצאת דופן בהיקפה ומשמעותית למשק החשמל בישראל, המגלמת יתרון ממשי לגודל שלנו כקבוצה כלכלית מובילה במשק. אנחנו חלק בלתי נפרד משוק משתכלל ושימרנו את היכולת שלנו להפוך בבוא העת מצרכן ליצרן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות