אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גברים בעבודה: אדום עולה צילום: אי פי אי

גברים בעבודה: אדום עולה

מנשיפה באגזוז דרך יידוי פרסות ועד קפיצה לבוץ, אירוע Summer Redneck Games מציג את תושבי דרום ארצות הברית בשיא תפארתם

26.06.2011, 10:49 | רועי קורן

מי שלא פגש מימיו את זן בני האדם המיוחד הזה יתקשה להבין באמת מהו ומיהו ה־Redneck. כלומר, במעורפל אנחנו יודעים שמדובר בתושבי דרום ארצות הברית קשי היום, שחסרים להם שלושה דברים בסיסיים: השכלה, פרנסה בשפע ומקלחת סדירה. אולי הסיפור הבא יבהיר כמה דברים.

את הטיול המסורתי פוסט־צבא עשיתי עם שלושה חברים במכונית פורד סטיישן חבוטה שנרכשה בניו יורק, ומטבע הדברים נשאה בגאון לוחית רישוי של מדינת ניו יורק. מכוניות, כידוע, זקוקות למילוי דלק מדי פעם, והכל היה ממש בסדר עד שהתחלנו לרדת דרומה. בערך בקו הרוחב של מערב וירג'יניה החלו הביקורים בתחנות הדלק להיות פחות ופחות לבביים מצדם של המתדלקים. העוינות טיפסה ככל שהדרמנו, עד לנקודה מסוימת במדינת ארקנסו, שבה לא רק שסירבו למלא את המכל אלא גירשו אותנו באיומי אלות בייסבול, רק מפני שעל לוחית הרישוי שלנו התנוסס פסל החירות. דגל הקונפדרציה שעל גג תחנת הדלק הבהיר לנו כי מבחינתם מלחמת האזרחים עדיין בתוקף. מצד שני, אם תגיעו לבקרם לבושים באוברול ג'ינס מרופט כשאתם עטורי זקן עבות ופחית בירה ביד, תתקבלו במאור פנים ותכירו את הצדדים היותר ידידותיים שלהם. בדוק. וזהו, מן הסתם, האאוטפיט המומלץ למי מביניכם שירצה לראות את הרד־נקס בשיא תפארתם.

ב־9 ביולי יתקיימו ה־Summer Redneck Games המסורתיים בעיירה איסט דאבלין שבג'ורג'יה. כמו כל אירוע ספורטיבי שמכבד את עצמו, ייפתחו התחרויות בהדלקת לפיד בעזרת להביור מעוטר בפחיות בירה, והכרוז התורן, כלומר מי שמצליח לחבר שני משפטים ברצף, יברך את הבאים. במקרה שלנו מדובר בטיפוס חביב וחסר שיניים בשם L-Bow, המתפרנס כסולל הכבישים המקומי ומשמש גם כקמע הרשמי של המשחקים. יריקת טבק, ואפשר להתחיל.

בירה בכמויות דמיוניות מכל סוג וצבע, מוזיקת קאנטרי ובלו גראס, אנגלית שנשמעת כמו מסטיק על סטרואידים ומקבץ חולצות הפלנל המשובצות הגדול בתבל הם התפאורה לשעשועי ספורט דרומיים. אחד מהם הוא ה־Belly Mud Flop - קפיצה ממקפצה בגובה כעשרה מטרים לתוך בריכת מים עכורים, תוך הקפדה ליפול רק על הבטן (זה כואב כמו שזה נשמע); או תחרויות היאבקות של יחידים ושל קבוצות בתוך בוץ חום וסמיך. אם ראיתם בדמיונכם בייבז חטובות בביקיני בתוך הבוץ, תנו לנו לפוצץ לכם את הבלון. הנאבקים כאן הם כרסתנים מגודלים שבאמת מכים זה את זה עד כניעתו של אחד מהם.

Belly Mud Flop. קופצים מגובה עשרה מטרים לתוך בריכת מים עכורים, צילום: אי פי אי Belly Mud Flop. קופצים מגובה עשרה מטרים לתוך בריכת מים עכורים | צילום: אי פי אי Belly Mud Flop. קופצים מגובה עשרה מטרים לתוך בריכת מים עכורים, צילום: אי פי אי

מובן שלא נפקד מקומן של תחרויות מסורתיות וידועות כמו הפקת צלילי חצוצרה תוך נשיפה באגזוז ישן, או יידוי פרסות בניסיון להשחילן על יתד. מוכר וחביב לא פחות הוא המירוץ בעקבות חזיר משוח בשמן בניסיון להכניסו למכלאה. והדובדבן שבקצפת: התחרות הנקראת בשם הפיוטי Armpit Seranade. פירוש השם הוא מן הסתם "סרנדת בית השחי", והמבין יבין.

"בכל אחד מאתנו חבוי רד־נק קטן", גורס L-Bow. "זה הזמן היחיד בשנה שאנשים שעובדים כל כך קשה בשביל כל אגורה יכולים להתגאות במה שהם ולשמוח קצת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות