אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תרופה לביוליין: תפתח ותמסחר תרופה לטיפול במעי דלקתי צילום: יואב גלאי

עוד תרופה לביוליין: תפתח ותמסחר תרופה לטיפול במעי דלקתי

ה-BL-7040 פועלת על מערכת העצבים ומערכת החיסון ומתאימה לטיפול במחלות נוירולוגיות וכן במצבים הקשורים למערכת החיסון

26.06.2011, 11:40 | שניר הנדלר

חברת פיתוח ומסחור התרופות ביולייןהודיעה היום (א') על תרופה נוספת שמצטרפת לצבר התרופות שלה. ביוליין ויישום, החברה לפיתוח ומחקר של האוניברסיטה העברית, חתמו על הסכם רישוי לפיו ביוליין תפתח ותמסחר את BL-7040, תרופה הנלקחת בבליעה לטיפול במחלת מעי דלקתית (IBD) ומחלות דלקתיות נוספות. התרופה הוכחה כבטוחה בניסוי קליני שלב 1 שערכה יישום והיא מוכנה להתחיל ניסויים קליניים בשלב 2.

"אנו שמחים על הוספת BL-7040 לצנרת התרופות שלנו", מסרה היום מנכ"לית ביוליין ד"ר כנרת סויצקי, "ניסויים קליניים כבר הראו שהתרופה בטוחה לשימוש וסיפקו לנו גם מידע על תגובת התרופה בגוף, כך שאנו מצפים לפיתוח מואץ שלה, ומתכוננים לשלב השני של הניסויים הקליניים לבדיקת יעילותה בטיפול ב- IBD", ציינה סויצקי.

לדברי ביוליין, BL-7040 פועלת הן על מערכת העצבים והן על מערכת החיסון, ולכן היא מתאימה במיוחד לטיפול במחלות נוירולוגיות וכן במצבים הקשורים למערכת החיסון, כגון מחלות דלקתיות או אוטואימוניות.

התרופה הומצאה על ידי פרופסור חרמונה שורק, מהמכון למדעי החיים באוניברסיטה העברית. פרופ' שורק היא אחת החלוצות בתחום הביולוגיה המולקולרית, ומחקריה הובילו לפיתוח תרופות המשפיעות על ביטוי גנים כדי לטפל בתגובות דחק בבני אדם, המגבירות את הסיכון ללקות במחלות כרוניות כמו עייפות שרירים, דלקת וניוונים עצביים.

BL-7040 פותחה בעבר לצורך טיפול בחולשת שרירים חמורה (מיאסתניה גראביס, MG), מחלה ניוונית של מערכת השריר-עצב, וניסויים קליניים מוקדמים הראו שהי יעילה ביותר עבור טיפול במחלה זו. אולם ממצאים חדשים על מנגנון הפעולה של התרופה מאפשרים לביוליין לייעד אותה לטיפול ב-IBD ובמחלות דלקתיות אחרות, שלהן שוק רחב בהרבה מזה של MG.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות