אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ינון קרייז: "ההשקעות שלי בישראל הן כיוון שיכול להתפתח" צילום: אוראל כהן

ינון קרייז: "ההשקעות שלי בישראל הן כיוון שיכול להתפתח"

מנכ"ל ויו"ר אנדמול נפרד מהחברה ככל הנראה על רקע חילוקי דעות עם הבעלים, ועשוי להתמקד בישראל, שבה השקעותיו "מאוד משתלמות"

27.06.2011, 11:09 | שלי פריצקר

יממה לאחר ההודעה על פרישתו מתפקידיו כמנכ"ל ויו"ר אנדמול העולמית, רומז ינון קרייז, המתגורר בלונדון, כי הוא עשוי להגביר את מעורבותו בישראל. "שוק התקשורת הישראלי מאוד מיוחד ביכולות הקריאייטיביות שלו", הוא אומר בשיחה עם "כלכליסט", "ההשקעה שעשיתי בעבר בקשת וגם ההשקעה בקופרמן (50%) מאוד משתלמות. זה כיוון שיכול להתפתח, אבל מוקדם לדבר על זה".

קרייז סירב לפרט את הסיבה לעזיבתו את אנדמול לאחר שלוש שנים כמנהלה, אך הרקע הוא ככל הנראה חילוקי דעות עם בעלי החברה לגבי המשך דרכה. בשנה שעברה הפסידה החברה את חוזה הענק שהיה לה בערוץ 4 הבריטי לתוכנית "האח הגדול" לאחר 10 שנים, שמשמעותו אובדן רווח של 25 מיליון ליש"ט השנה. הסיבה להורדת התוכנית היתה שינוי באופיו של הערוץ הציבורי. החברה הצליחה להחזיר את התוכנית לערוץ אחר, אבל על פי הערכות מדובר בהסכם הרבה פחות רווחי.

אנדמול נקנתה ב־2007 ב־3.4 מיליארד דולר על ידי גולדמן זאקס, חברת מדיה סט שבבעלות ר"מ איטליה סילביו ברלוסקוני, וקרן השקעות הולנדית Cyrte, השייכת למייסד אנדמול ג'ון דה מול. סכום הרכישה התחשב בחוב של החברה בגובה 2 מיליארד יורו, שנוצר טרם כניסתו של קרייז לתפקיד המנכ"ל. בימים אלה נמצאים בעלי אנדמול במו"מ על ארגון מחדש של מבנה החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות