אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהיר ועצבני: 4 מכוניות־על מסעירות

מהיר ועצבני: 4 מכוניות־על מסעירות

"סלון פריווה" הבריטי - תערוכת הרכב הסגורה לאלפיון העליון בבריטניה - מציג את דגמי הפרימיום של יצרניות הרכב. "כלכליסט" בחר את המסקרנים ביניהם

28.06.2011, 11:59 | תומר הדר

תערוכות רכב הפכו בשנים האחרונות לנחלת ההמונים. כנראה בגלל זה חובבי רכב מהאלפיון העליון בבריטניה הקימו ב־2006 את "סלון פריווה", תערוכה שבה מוצגות למוזמנים בלבד מכוניות־על קלאסיות וחדישות. בסוף השבוע האחרון התקיימה בבית הדוכס מנורת'אמברלנד התערוכה האחרונה והנוצצת מכולן. "כלכליסט" מציג את הדגמים הבולטים.

למבורגיני אוונטאדור. הדגם נחשף באופן רשמי בפברואר האחרון בתערוכת ז'נבה, אך למען אצולת בריטניה הוא מוצג בשנית. המכונית מצוידת במנוע בנפח 6.5 ליטרים בעל 12 בוכנות, אשר מפיק 691 כוחות סוס. ביצועי המכונית מסעירים: הזינוק מ־0 ל־100 קמ"ש אורך 2.8 שנית בלבד והמהירות הסופית היא 350 קמ"ש.

למבורגיני אוונטאדור למבורגיני אוונטאדור למבורגיני אוונטאדור

איגל E Type רודסטר. סדנת איגל הבריטית מתמחה בשחזור של מכוניות יגואר E Type ישנות. הם מייצרים את

המכונית מחדש כך שהיא מצליחה להתחרות במיטב מכוניות־העל. הרודסטר מצוידת במנוע משודרג אשר מבוסס על מנועה המקורי של ה־E Type, בנפח 4.7 ליטרים. המנוע מפיק 310 כוחות סוס ומאיץ את המכונית ל־100 קמ"ש תוך 5.2 שניות - עד למהירות סופית של 256 קמ"ש.

ג'נסן אינטרספטור R. חברת ג'נסן התמחתה בייצורן של מכוניות ספורט שבהן הושתלו מנועי שמונה בוכנות אמריקאיים. בשנות השבעים המאוחרות פשטה החברה רגל, וכיום היא מתמחה בשחזור מכוניות ג'נסן ישנות מדגמי האינטרספטור. השחזור כולל השתלה של מנוע בנפח 6.2 ליטרים, הלקוח משברולט קורבט, והוא מעיף את המכונית הקשישה מ־0 ל־100 קמ"ש תוך 4.5 שניות.

ג ג'נסן אינטרספטור R ג

מזראטי גראן טוריסימו MC Stradale. המכונית החזקה ביותר שהחברה ייצרה. מכונית הספורט הזאת מצוידת במנוע שתכננה פרארי, והוא בעל שמונה בוכנות, נפח של 4.7 ליטרים ומפיק 405 כוחות סוס. ממשקל המכונית הופחתו 110 ק"ג, בין היתר באמצעות הסרת הספסל האחורי. 5.2 שניות נדרשות למזראטי לזנק מ־0 ל־100 קמ"ש, עד למהירות סופית של 285 קמ"ש, כך שהוויתור על הספסל נראה כמהלך חכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות