אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחודש הבא: משלחת של מנהל התעופה האמריקאי תגיע לביקור עבודה בישראל צילום: סיוון פרג'

בחודש הבא: משלחת של מנהל התעופה האמריקאי תגיע לביקור עבודה בישראל

נציגי ה-FAA יבחנו את התקדמות התהליכים ברת"א, שמטרתם להחזיר את דירוג בטיחות התעופה לקטגוריה הגבוהה. בין התהליכים הנוספים שנדרשים: עדכון מספר רב של תקנות ורישוי מחדש של אל על

28.06.2011, 12:13 | יסמין גיל

בסוף חודש יולי צפויה להגיע לישראל משלחת של מינהל התעופה הפדרלי האמריקאי (FAA) לביקור עבודה, כך נודע ל"כלכליסט". המשלחת, שמגיעה לארץ אחת למספר חודשים, תבחן את התקדמות התהליכים ברשות התעופה האזרחית (רת"א) שמטרתם להחזיר את דירוג בטיחות התעופה הישראלית לקטגוריה 1, הגבוהה, של ה-FAA.

הדירוג הורד לפני שנתיים וחצי בעקבות הזנחת תחום התעופה האזרחית במשך עשרות שנים, דבר שהטיל מגבלות, בעיקר על אל על, לפתח קווים חדשים בארה"ב.

קטגוריה 1, הגבוהה, משמעותה שרשות התעופה האזרחית של המדינה עומדת בסטנדרטים של הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO). קטגוריה 2 משמעותה שהמדינה חסרה חוקים ורגולציות מינימליים הנדרשים לפיקוח על המובילים האוויריים שבתחומה, על פי הסטנדרטים הבינלאומיים.

לפני שלושה חודשים אושר חוק הטיס החדש של ישראל, שהחליף חוק בן 80 שנה, כאחד המהלכים העיקריים להעלאת הדירוג. לדברי גורם ברת"א: "חקיקת חוק הטייס מייצרת בעקבותיה הרבה דברים שצריך לעשות, כמו למשל הכשרת מפקחי רת"א לעולם הפיקוח והאכיפה החדש בתחום התעופה האזרחית".

לדברי אותו גורם, בחודשים האחרונים השלימה רת"א 75 מתוך 90 סעיפי פעולה נדרשים, וגם פעילות זאת תוצג בפני אנשי ה-FAA. בין התחומים הנוספים שעל הפרק: עדכון מספר גדול מאוד של תקנות הקשורות לתחום התעופה האזרחית ולאחר מכן רישוי מחדש של אל על, חברת התעופה הישראלית היחידה שמפעילה טיסות נוסעים מסחריות לארה"ב. זאת, על מנת להתאים את החברה לדרישות התקנות החדשות. כן, יידרש רישוי של ק.א.ל שמפעילה טיסות מטען לארה"ב ושל מכוני הבדק של אל על ושל התעשייה האווירית. "המשלחת מגיעה להתרשם מההכנות לרישוי מחדש של אל על, שזאת משימה מאוד מורכבת", מסר אותו גורם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות