אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שברולט וולט מגיעה לישראל; תעלה כ-200 אלף שקל

שברולט וולט מגיעה לישראל; תעלה כ-200 אלף שקל

יבואנית שברולט UMI תחל לשווק את המכונית החשמלית של ג'נרל מוטורס בשנה הבאה; הוולט יכולה להגיע למהירות מירבית של 160 קמ"ש ולנסוע לטווח של עד 70 ק"מ

28.06.2011, 13:34 | תומר הדר
שברולט וולט, המכונית החשמלית של ג'נרל מוטורס, הוצגה היום באופן רשמי על ידי UMI, יבואנית שברולט. לכשתשווק הוולט בישראל בשנה הבאה צפוי מחירה לעמוד, על פי הערכות בכירי UMI על כ-200 אלף שקל.

יצוין ששברולט וולט שונה לחלוטין מטויוטה פריוס פלאג אין, אשר הוצגה בישראל בשבוע שעבר, והמאפיין המשותף היחיד בינה ובין הטויוטה הוא קיומו של מנוע חשמלי ומנוע בנזין יחדיו באותה מכונית.

כך הוולט, אשר מבוססת על פלטפורמת גאמא של ג'נרל מוטורס מצוידת בצמד מנועים חשמליים אשר מפיקים כ-150 כוחות סוס ומאפשרים לוולט להגיע למהירות מרבית של 160 קמ"ש ולנסוע לטווח אשר יכול להגיע עד 70 קילומטרים בהתאם לתנאי הנסיעה. מנועים אלה מוזנים על ידי סוללת ליתיום איו אשר מותקנת במרכזה של הוולט. סוללת הליתיום איון ניתנת להטענה באמצעות שקע טעינה ביתי אשר אורכת מספר שעות, בהתאם לתכנית הטעינה אשר בוחר הנהג.

 

יתרה מזאת, מערכת הטעינה של הוולט גם מאפשרת לנהג לבחור בין מצבי טעינה אשר נקבעים מראש בהתאם לשעת יציאתו מהבית באמצעות מכשיר האייפון. כך, בתאוריה, יכול בעליה של שברולט וולט אשר נוסע מדי יום כ-30 קילומטרים לנסע בכוחו של חשמל בלבד במשך שבועות רבים. עם זאת, כאשר שברולט וולט אכן נדרשת לנסיעה ארוכה אשר דורשת יותר חשמל מן הכמות אשר מאוחסנת בסוללה - מופעל מנוע הבנזין. מדובר במנוע בנפח 1.4 ליטרים אשר אינו משמש כלל לסיבוב גלגליה של המכונית - אלא רק ליצירה של חשמל, כלומר המנוע משמש כגנרטור בלבד. מכיוון שכך, מנוע הבנזין אשר מותקן בוולט אינו נדרש למאמץ כמו מנוע בנזין רגיל אשר מסובב תמסורת וגלגלים של כלי רכב. יתרה מזאת, מכיוון שמדובר במנוע אשר עלול לא להיות מונע כלל במשך חודשים רבים מצוידת הוולט במספר אמצעים כגון מערכת שימון שונה אשר מאפשרים למנוע לא לפעול במשך תקופות ארוכות בלי שהדבר ייצור בלאי עודף. כמו כן, הוולט אף "מבקשת" מן הנהג מדי שישה שבועות להפעיל את מנוע הבנזין כדי למנוע תקלות אפשריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות