אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
KCPS רכשה 50% מחברת קווליטסט לפי שווי של כ-56 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

KCPS רכשה 50% מחברת קווליטסט לפי שווי של כ-56 מיליון שקל

רכשה את המניות ממנכ"ל החברה אייל זילברמן שרכש לאחרונה את חלקה של מל"מ בחברת בדיקות התוכנה תמורת 28 מיליון שקל

29.06.2011, 09:08 | ענת ציפקין

קרן הפרייווט אקוויטי של KCPS, המנוהלת על ידי גלעד הלוי, אורי עינן וגלעד שביט, רכשה 50% מחברת בדיקות התוכנה קווליטסט. מתוקף היותה של KCPS קרן השקעות פרטית סכום ההשקעה לא נמסר, אולם על פי הערכות מדובר בתמורה המשקפת לקווליטסט כולה שווי של כ-56 מיליון שקל לפחות.  

KCPS רכשה מחצית ממניות החברה ממנכ"ל קווליטסט אייל זילברמן, שרכש לאחרונה את חלקה של מל"מ, שהחזיקה 51% בקווליטסט, בתמורה ל-28.3 מיליון שקל. על פי הערכות, מכירת המניות נעשתה לפי מחיר דומה למחיר בו רכש זילברמן את המניות ממל"מ. בכך הופכת KCPS לשותפתו של זילברמן, שהקים את קווליטסט לפני כ-13 שנה ביחד עם אלי מרגולין.  

קווליטסט הינה חברת בדיקות התוכנה בעלת מחזור מכירות של כ-140 מיליון שקל, רובו בישראל, וחלקו בארצות הברית ואירופה.  

חברת ניהול ההשקעות KCPS הוקמה ב-2005. נשיא החברה הוא דיוויד שטיינהרדט, המנהל גם את הסניף האמריקאי שלה. פעילות ניהול ההשקעות של KCPS מחולקת לשניים: חטיבת קרנות הכוללת קרן פרייבט אקוויטי וקרן מנוף הנותנת הלוואות לחברות ישראליות, וקרן גידור ואגד קרנות גידור. חטיבת ניהול ההשקעות מספקת שירותי ניהול השקעות באמצעות שירותי פמילי אופיס למשפחות עתירות הון, ושירותי ניהול השקעות גלובליים למשקיעים מוסדיים.

קרן הפרייווט אקוויטי של KCPS נוסדה ב-2006, והשותפים המנהלים אותה הם גלעד הלוי, גלעד שביט ואורי עינן. הפורטפוליו של הקרן כולל את FIS, ברנד תעשיות (שרכשה לאחרונה את התכוף), ומרינה. עד לאחרונה נמנתה גם חברת ניהול כ"א דנאל על החברות בהן מחזיקה הקרן, אולם לפני כשבועיים מכרה KCPS את אחזקותיה בדנאל לחברת ההשקעות DBSI.  

קרן הפרייווט אקוויטי מתמקדת בחברות ישראליות או הקשורות לישראל, בהן היא רוכשת שליטה או שליטה משותפת, ומעורבת באופן פעיל בניהולן. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות