אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיולי – מחיר הבנזין יירד ל-7.22 שקלים לליטר צילום: shutterstock

מיולי – מחיר הבנזין יירד ל-7.22 שקלים לליטר

מדובר בירידה של 3.22% לעומת המחיר הנוכחי. הירידה במחיר מיוחסת לירידת מחירי חבית הנפט

29.06.2011, 15:45 | ליאור גוטמן

הקלה בכיסם של הנהגים – מינהל הדלק שבמשרד התשתיות הלאומיות עידכן היום (ד') את מחירי הבנזין שבפיקוח, ולמעשה הוזיל את המחיר כך שבתחילת יולי, דהיינו ביום שישי הקרוב, ליטר בנזין ברמת אוקטן 95 יימכר בעבור 7.22 שקל - ירידה של 3.22% לעומת המחיר הנוכחי.

עמלת התדלוק לשירות מלא נותרה על כנה וברמה של 13 אגורות לליטר. מחיר הבנזין המפוקח באילת ירד אף הוא לרמה של 6.24 שקל לליטר, ירידה של 3.26% לעומת המחיר הנוכחי. עמלת התדלוק באילת נותרה על 12 אגורות לליטר.

פילוח מרכיבי המחיר מעלה כי 40.39% מעלות ליטר בנזין מיוחסת למס (בלו) שהמדינה מטילה על דלקים. 13.79% ממחיר הליטר מיוחס למע"מ, כך שבשקלול מרכיבי המחיר יוצא שיותר מ-54% מכל ליטר בנזין מורכב ממסים ישירים ועקיפים. שאר מרכיבי המחיר מיוחסים למרווח השיווק של חברות הדלק (9.77%) ולעלות הבנזין שנרכש על ידי בתי הזיקוק ממקורות בחו"ל (36.05%).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
חישוב קטן
כאשר נגיד הנפט יורד בעולם נגיד ב 10 אחוז אז פה לא ניתן להוריד את המחיר באותו אחוז ולמה כי הממשלה לא לוקחת אחוז מסוים ממחיר הדלק אל סכום קבוע לדלק (חוץ ממע"מ) וגם אם הדלק יורד או עולה הסכום שהמדינה לוקח מכל ליטר שנמכר הוא קבוע ולכן כשהדלק עולה הוא עולה בשיעור גדול יותר משהוא יורד.
תומר מכלוף , תל אביב  |  30.06.11
7.
חרם על חברות הדלק
אפשר בהחלט לעשות חרם על חברות הדלק, ואם תשאלו איך אז זה מאוד פשוט. אנו הצרכנים נחליט כי משבוע הבא אף אזרח לא מתדלק בחברות הדלק פז וסונול לדוגמה. האמינו לי כי חברות אלה יורידו מידית את מחיר הדלק כי אחרת הם "יחנקו עם הדלק שלהם". לאחר מיכן נעבור לחברות הדלק הבאות, לנו כצרכנים יש כוח אדיר ( ראו דוגמה את הקוטג' ) רק צריך לדעת לנצל אותו נכון. אז אולי נתאחד ונוציא את הרעיון לפועל? מספיק לקטר הגיע הזמן לעשות מעשה!!!!!! שלמה
שלמה , חדרה  |  29.06.11
לכל התגובות