אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים הפילו את רשת האתרים של אל-קעידה: מי עומד מאחוריהם? צילום: רויטרס

האקרים הפילו את רשת האתרים של אל-קעידה: מי עומד מאחוריהם?

מומחה אבטחה: "לארגון אין כעת ערוצי הפצת מידע ברשת, תיקון הנזק יכול לקחת שבועות". אחרים הביעו חשש שיהיה קשה יותר לעקוב אחר הטרוריסטים

30.06.2011, 11:53 | הראל עילם

קבוצת האקרים שיתקה את רשת האתרים המשויכים לארגון הטרור אל-קעידה - כך מדווח חוקר האבטחה אוון קולמן, מייסד חברת האבטחה פלאשפוינט פרטנרס.

בראיון לסוכנות הידיעות MSNBC, קולמן אמר: "רשת התקשורת המקוונת של אל-קעידה שותקה זמנית, ואין להם אף ערוץ הפצת מידע פעיל באינטרנט". בין השאר, ההאקרים הפילו את Al-Shamukh, הנחשב לפורום הרשמי של אל-קעידה שדרכו הם מפיצים תעמולה, סרטונים, תמונות והודעות.

לפי קולמן, ההאקרים השתמשו במספר טכניקות מתוחכמות יחסית על מנת להפיל את כל אתרי הקבוצה, וגם פורומים, חדרי צ'אט, שרתי IRC ועוד. הוא מעריך שייקח לאל-קעידה ימים או שבועות לשקם את הנזק. לדברי קולמן, ייתכן שההאקרים גם הצליחו להעתיק את מסד נתוני המשתמשים, הכולל תכתובות פרטיות וכתובות IP.

רשת אתרי אל-קעידה כבר ספגה פגיעה דומה לפני כשנה. מאחורי אותה התקפה עמד ההאקר המפורסם המכונה J3ST3R, שעבד בעבר בשירות השירות החשאי האמריקאי. J3ST3R גם תקף לאחרונה את שרתי קבוצות ההאקרים אנונימוס ולולזסק.

האם ההתקפה תקשה לעקוב אחר הטרוריסטים?

אמנם לא ברור מי עומד מאחורי הפריצה הנוכחית, אך קולמן טוען שניתן למצוא את "טביעת האצבע האלקטרונית" של MI6, סוכנות הביון הבריטית. לדבריו, האקרים עצמאיים משתמשים בדרך כלל בטכניקה אחת, ולא בשילוב של מתקפות - כפי שבוצע במקרה הנוכחי.

לפני כחודש האקרים מטעם ה-MI6 פרצו למגזין המקוון Inspire המזוהה עם הארגון ועם האיסלאם הקיצוני. ההאקרים בעלי חוש ההומור החליפו את ההוראות באתר להרכבת פצצות במתכונים להכנת עוגות קטנות, שהוצגו בתוכניתה של אלן דנג'רס. לפי מספר דיווחים, ה-CIA התנגדו להתקפה של ה-MI6 על Inspire בחשש שהדבר יקשה על סוכנויות הביון להמשיך ולעקוב אחרי הטרוריסטים.

ג'ארט ברכמן, מומחה לטרור, הביע חששות דומים בנוגע להתקפה הנוכחית: "האתרים הללו הפכו למוקד הפתוח והידוע ביותר של הג'יהאדיסטים. אם הוא לא יחזרו לפעול בקרוב - הפעילים עלולים לעבור לאתרים אחרים, ויקשו עלינו לאתר אותם שוב".

לפני כשבועיים אחד מאתרי אל-קעידה פרסם "רשימת מבוקשים" הכוללת 40 בכירים בתחום הממשל, התעשייה והמדיה בארצות הברית ובמדינות מערביות אחרות. הרשימה כוללת תמונות וסרטונים שהפיץ האמריקאי אדם גדהן, הנחשב לדובר הארגון ולאחד הטרוריסטים המבוקשים ביותר ב-7 השנים האחרונות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות