אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים דחתה בעוד חודש את העברת המקדמות ע"י רוכשי דירות צילום: shutterstock

רשות המסים דחתה בעוד חודש את העברת המקדמות ע"י רוכשי דירות

הקבלנים: "הקושי העיקרי הוא עלויות המימון הגבוהות בהן נצטרך לשאת כדי לעמוד בהוראות החוק, שיבואו לידי ביטוי גם במחירי הדירות"

30.06.2011, 17:59 | הדר קנה

רשות המסים דחתה היום (ה') בחודש נוסף את החלת החוק המחייב את רוכשי הדירות להעביר מקדמה של בין 7.5% ל-15% ממחיר העסקה למס שבח.

בין רשות המסים להתאחדות הקבלנים ישנם דיונים לגבי החלתו של תיקון 70 לחוק התכנון והבנייה על קבלנים, שהיה אמור להיכנס לתוקפו מחר, 1 ביולי.

תיקון 70 לחוק מיסוי מקרקעין מחייב את הקונה ללא קשר אם מדובר ברכישת דירה מקבלן או ברכישת דירה מיד שנייה להעביר מקדמה מסכום הדירה למס שבח הנעה בין 7.5% ל- 15% ממחיר העסקה. לדוגמה - דייר הרוכש דירה תמורת מיליון שקל יצטרך להעביר 150,000 שקל למס שבח.

בפגישה בין נציגי התאחדות הקבלנים, ביניהם נשיא ההתאחדות ניסים בובליל, מנכ"ל ההתאחדות מוטי כידור והסמנכ"ל ערן ניצן והיועצים המשפטיים של ההתאחדות לבכירי רשות המיסים הציגו הקבלנים את רשימת הקשיים שעלולה להתעורר מהחלת החוק במתכונתו הנוכחית על ציבור רוכשי דירות חדשות מקבלנים.

לדברי התאחדות הקבלנים: "הקושי העיקרי אותו מעלים הקבלנים הוא עלויות המימון הגבוהות בהן יצטרכו לשאת כדי לעמוד בהוראות החוק, שיבואו לידי ביטוי גם במחירי הדירות".

מנכ"ל התאחדות הקבלנים מוטי כידור: "קבלנים פטורים מתשלום מס שבח בעת מכירת דירה וחבים בתשלום מס הכנסה. אך במקום להחריג אותם מהחוק נקבע שעליהם לפעול לקבלת פטור מתשלום המס כאמור. אולם הוצאת טופס הפטור (טופס 50) כרוכה בבירוקרטיה שתהווה חסם בשוק ותעכב את העסקאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
למס' 3 י.צ. - זה חדש לך שהחכי"ם לא באים לישיבות ?
הם מצביעים לפי החלוטת הסיעה או המפלגה מבלי לבוא לישיבות שאליהן מוזמנים המומחים ומבלי לקרוא את החומר ולשאול שאלות על מלוא השלכות החוק. הרי הם צריכים לעשות יחסי ציבור שנמשיך לבחור בהם ולשלם את משכורותיהם מכיסי הציבור והאזרח קיי ממשיך לשלם מיסים לשם כך כדי שהם ינוחו. נכון שישי כמה יוצאי דופן אך הם השאור שבעיסה (תרתי משמע) מתוך חכק"י (זו לא טעות כתיב) הכנסת. תיקון 70 מלמד שנערי האוצר אף הם חסרי הבנה והניסיון כביכול "להקל" על הרוכשים עוד יגרום לכך שמחירי הדירות והמשכנתאות יאמירו ויעלו במקום לרדת כתוצאה משגיאות ברמות של ילדים. שגיאות שניתן היה לתקן זה מכבר במקום לדחות שוב ושוב את המועד בו החוק יחול על קבלנים שלא יזכו למימון בנקאי והעלויות יוטלו על הציבור או שקבלנים יפשטו את הרגל ויותירו את הציבור לרדוף אחרי הרוח או שסתם ייאלצו לשלם מחירים מופקעים בהרבה מהמחירים אותם הם נאלצים לשלם היום. מן הראוי לבטל את מס השבח, וגם את מס הרכישה ולהוזיל באופן משמעותי את מחירי הקרקעות, לייעל ולפשט את ההליכים הבירוקרטיים למתן היתרי בניה ובעיקר את המועדים ולהפשיר קרקעות באופן מאסיבי. דבר זה יהיה המאיץ העיקרי והכמעט בלעדי להוזלה משמעותית של מחירי הדירות. המנגנון המסואב עם הפיצול והסרבול יוצר הליכים משפטיים ותלאי על תלאי בשל הלאקונות בחקיקה ובחקיקת המשנה ומערים קשיים ועלויות הנופלים בסופו של דבר על הציבור ובמיוחד על הציבור מהמעד הביניים והנמוך.
טל דור , מרכז  |  03.07.11
13.
תמשיכו לחכות, המחירים ירדו!!! מה, לא?
רציתי למכור את הדירה, אבל כל קונה הגיע ואמר שהוא מחכה לירידת מחירים. לא מכרתי. השכרתי. האמת, במחיר סוף הדרך!!! נחכה שנה, אני בטוח (!) שאני אצליח למכור במחיר גבוה יותר. וכל אלו שמחכים, תמשיכו לחכות. הכי טוב לחכות. אגב, בעוד שנה, הדירה תתפנה. אני מוכן להשכיר לכל אלו שמחכים לירידה הגדולה.
שיפר  |  03.07.11
10.
ביטול הפטור ממס שבח ב 2013 זהו כפל מס כי יש מס רכישה האוצר מכפיל מיסים
האוצר יודע טוב מאוד שמס הרכישה הגבוהה שקיים רק אצלנו במדינה ,בא במקום מס שבח שקשה לגבות אתו ויש צורך במשאבים וכוח אדם רב לגבות אותו , והרבה יותר קל להשית מס רכישה על האזרח שהוא מס מיידי ולא עתידי , ולכן יש את הפטור ממס שבח של מכירה ב4 שנים , הלכו פקידי האוצר ובטלו משנת 2013 את הפטור ,באמתלה של הורדת מחירי הדיור,אך גם השאירו את מס הרכישה , נוצר מצב שמ 2013 יש גם מס רכישה וגם מס שבח ואין יותר פטור , האוצר מכפיל לנו מיסים , ועל הדרך חונק את שוק הנדל"ן ,אנשים לא ימכרו דירות , כי ידעו שהם צריכים לשלם מס גבוהה ,וגם בידיעה שלא יוכלו בקלות לקנות דרה אחרת בגלל מס הרכישה ,כל בעלי הדירות של יותר מדירה אחת לא יעזו למכור בגלל אותה סיבה , לא יהיו דירות להשכרה ויש במדינה הרבה אנשים שגם אם דירה תעלה חצי מחיר לא יכולים להרשות לעצמם לרכוש אלא לשכור
אזרח  |  02.07.11
לכל התגובות