אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות צרפת: הבנקים והממשלה בגרמניה הסכימו "לגלגל" את החובות של יוון צילום: בלומברג

בעקבות צרפת: הבנקים והממשלה בגרמניה הסכימו "לגלגל" את החובות של יוון

שר האוצר של גרמניה אמר שהמוסדות הפיננסיים במדינה יגלגלו אג"ח יווני שצפויות להיפרע עד 2014; ההסכם יעזור לשרי האוצר באירופה לקבוע קווי יסוד כלליים לתוכנית סיוע חדשה למדינה

30.06.2011, 18:59 | סוכנויות הידיעות
הבנקים הגדולים בגרמניה הסכימו לקחת חלק בתוכנית סיוע חדשה ליוון בכך שהסכימו לגלגל את אחזקותיהם בחוב יווני, כך אמר היום (ה') שר האוצר של גרמניה, וולפגאנג שאובל.

הבנקים וחברות הביטוח הסכימו לקבל מועדי פירעון מאוחרים יותר על אג"ח שמועד הפירעון שלהן נופל עד 2014, בעסקה שתשפיע על 3.2 מיליארד יורו באג"ח.

שאובל אמר הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם מנכ"ל דויטשה בנק, ג'וזף אקרמן. שר האוצר אמר כי בסך הכל הבנקים בגרמניה מחזיקים כ-10 מיליארד יורו באג"ח ממשלתי יווני, אך כ-55 מהם לא נועדו לפירעון אלא אחרי 2020.

שאובל אמר שההסכם, שמבוסס על הצעה דומה בצרפת, יעזור לשרי האוצר בגוש היורו לקבוע את קווי היסוד הכלליים של תוכנית סיוע חדשה ליוון. שרי האוצר של גוש היורו צפויים להיפגש ביום ראשון בבריסל.

אקרמן אמר כי הוא מבין שהבנקים וממשלות גוש היורו צריכים לשתף פעולה במציאת פתרון בר-קיימא שניתן לכימות למשבר החוב המתמשך ביוון.

"אנחנו בטוחים שיש לעזור ליוון עם סיוע נוסף", הוא אמר, והוסיף "התוכנית הצרפתית היית הבסיס להסכם שהושג היום".

לפי ההצעה הצרפתית, מחזיקי אג"ח שמגיע מועד פירעונו יסכימו להשקיע מחדש מחצית מהתשואה באג"ח יווני ל-30 שנה, עם שיעור ריבית בסיס של 5.5% שיעלה אם כלכלת יוון תצמח, כך אמר מקור הבקיא בהצעה לסוכנויות הידיעות. תקרת הריבית תהיה 8%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות