אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינגה יוצאת להנפקה: תנסה לגייס מיליארד דולר

זינגה יוצאת להנפקה: תנסה לגייס מיליארד דולר

החברה, שפיתחה משחקים פופולריים לפייסבוק כגון הלהיט פארמוויל, עשויה להוציא לפועל את אחת ההנפקות הגדולות ביותר השנה

01.07.2011, 19:40 | שי ענבל

חברת זינגה, שהוקמה ב-2007 ואחראית לפיתוח משחקי פייסבוק ממכרים כמו פארמוויל, CityVille ו-Mafia Wars, הגישה היום (ו') מסמכים לקראת הנפקתה בבורסה. החברה תנסה לגייס במסגרת ההנפקה 1 מיליארד דולר והחתמים שמובילים את ההנפקה הם מורגן סטנלי, גולדמן זאקס ומריל לינץ'.

הרווחים של החברה, שמתבססת רובה ככולה על פלטפורמת פייסבוק, עדיין חברה פרטית, מגיעים ממכירת מוצרים וירטואליים במשחקיה החברתיים. על פי המסמכים שהוגשו, הכנסותיה ב-2010, השנה בה החלה לרשום רווחיות, עמדו על כמעט 600 מיליון דולר, והרווח עמד על כ-90 מיליון דולר. ברבעון הראשון של 2011 רשמה החברה הכנסות בגובה 235 מיליון דולר ורווח של 12 מיליון דולר.

מהמסמכים שהגישה החברה עולה כי המייסד והמנכ"ל, מארק פינקוס, מחזיק ב-16% ממניותיה. זינגה מדווחת על 60 מיליון משתמשים פעילים ביום ו-232 מיליון משתמשים פעילים בחודש, שמגיעים מ-166 מדינות.

זינגה ממשיכה את רצף ההנפקות של חברות אינטרנט: הרשת החברתית-עסקית לינקדאין הנפיקה לפני חודש, שירות המוזיקה המקוון פנדורה הנפיק לפני כשבועיים, חברת יאנדקס, שמכונה "גוגל הרוסית", הנפיקה גם היא בוול סטריט וענקית הקופונים גרופון הגישה מסמכים לקראת גיוס של 750 מיליון דולר בהנפקה, אך לפי מקורבים לחברה היא מתכננת לגייס 3 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות