אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פותחים עסק בלחיצת עכבר צילום: shutterstock

פותחים עסק בלחיצת עכבר

פורטל חדש לפתיחת עסק מאפשר לאזרחים לפתוח עסק בארבעה צעדים

03.07.2011, 08:23 | טל ליטמן

מקימים עסק חדש בהליך מהיר: פורטל חדש לפתיחת עסק מאפשר לאזרחים לפתוח עסק בארבעה צעדים פשוטים, בלי לעמוד בתור ובלי להתרוצץ.

עד היום, הקמת עסק חדש דרשה פנייה בנפרד לשלוש רשויות ממשלתיות: רשם החברות, רשות המסים והמוסד לביטוח לאומי, בכל רשות נדרש האזרח למלא טפסים ולדווח מידע זהה תהליך שלקח מעל ל-30 יום, היום הושק פורטל פתיחת עסק שהוקם בשיתוף האוצר, רשות המסים, רשות החברות והביטוח לאומי.

הפורטל מאפשר הקמת עסק בתהליך אחד ובליווי הסברים מפורטים על הטפסים והאגרות הנדרשים: שלב ראשון, רישום העסק ברשם החברות. שלב שני, פתיחת תיק ברשות המסים – הפנייה לשירותים המקוונים של רשות המסים לשם השלמת נתונים על העסק ולאחר חובת התייצבות במע"מ ניתן להמשיך בהליך בביטוח הלאומי. שלב שלישי, העברת המידע מרשות המסים באופן אוטומטי לביטוח לאומי לפתיחת תיק ניכויים במידת הצורך. השלה האחרון, סיום התהליך והקמת העסק.

התקווה היא כי המערכת החדשה תשפר את השירות לאזרח ופועלת לשיפור המעמד של מדינת ישראל במדד Doing Business של הבנק העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חשוב להתייעץ לפני
אמנם נראה כי הפעולה של פתיחת עסק היא פשוטה לכאורה, אך עסק הוא לא רק פתיחת תיקים אלא כרוך בהרבה משאבים כספיים, תפעוליים ונפשיים. לפני שמתחייבים לגופים ממשלתיים רצוי להתייעץ לפני ולבדוק היתכנות לקיום העסק. אני ממליצה להתייעץ עם רו"ח ולקבל את המידע איזו התחייבות עומדת מאחורי כל פתיחת תיק בגופים השונים ומה הפעולות שרצוי לעשות לפני ההתחייבות. בהצלחה!
כנרת אייזנברג , ת"א  |  22.08.11