אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדרי בלם את האצת הבנייה: דיוני ועדת הכלכלה בוטלו צילום: אלעד גרשגורן

אדרי בלם את האצת הבנייה: דיוני ועדת הכלכלה בוטלו

חבר הכנסת מקדימה פנה ליועמ"ש הכנסת בטענה כי דיוני הוועדה על תוכנית הוד"לים מהווה "חריגה מסמכות תקנון הכנסת", שכן החוק טרם עבר בקריאה ראשונה

03.07.2011, 15:49 | תומר אביטל

דיוני ועדת הכלכלה בתוכנית הוד"לים (ועדות דיור לאומיות) של רה"מ בוטלו בעקבות תלונה של ח"כ יעקב אדרי (קדימה), אשר פנה ליועמ"ש של הכנסת, איל ינון, ודרש כי יתערב לביטולן של ישיבות הוועדה לדיון בהצעת החוק להאצת הבנייה למגורים עקב "חריגה מסמכות תקנון הכנסת".

היועמ"ש איל ינון מצא כי אכן הממשלה חגרה מהתקנון, מאחר והדיון בחוק נקבע לוועדת הכלכלה מבעוד מועד, אף שרק בסמכות מליאת הכנסת לקבוע את זהות הוועדה שתדון בחוק, ורק לאחר אישורו בקריאה ראשונה. החוק המדובר עדיין לא עבר קריאה ראשונה, ולמרות זאת בוועדת הכלכלה כבר נקבע מועד לדיון.

ח"כ אדרי מסר בתגובה: "מדובר בהמשך התנהלות קואליציונית קלוקלת ששמה לה למטרה לדרוס את תקנון הכנסת ולאפשר מחטף חמור ולא דמוקרטי. תקנון הכנסת קובע מפורשות כי לא יקבע שום דיון בוועדות הכנסת לפני שהנושא האמור הובא לאישור המליאה - קל וחומר כאשר מדובר בחוק כה חשוב שהדיון לגביו הינו בעל השלכות ברמה הלאומית ושנגיעתו ולועדת הכלכלה הינה קלושה ומעלה תהיות חמורות לגבי מניעי הבחירה בועדה זו. אין זו הפעם הראשונה שבה ממשלת נתניהו מנסה לפגוע בסמכויותיה של הכנסת והחלטת היועמ"ש מהיום מהווה מסר חשוב ולפיו הכנסת אינה סניף הליכוד ובית המחוקקים הישראלי, על נבחריו, אינו חותמת גומי של נתניהו וממשלתו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות