אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציון אמיר: "הסיקור של אנשי ציבור חצה כל גבול אפשרי" צילום: עמית שעל

ציון אמיר: "הסיקור של אנשי ציבור חצה כל גבול אפשרי"

במהלך כנס של לשכת רוה"ח תקף עורך הדין של משה קצב את התקשורת והשפעתה על ההליך המשפטי. השופט בדימוס שלי טימן: "החגיגה סביב תיק קצב התחילה בגלל שעורכי הדין ייחצנו אותו"

04.07.2011, 12:54 | הדר קנה
"אם היית שואל שופטים האם הם מושפעים מהתקשורת - הם יגידו כן. גם השופטים בתיק קצב העידו על עצמם שהם אינם מלאכים ויכולים להיות מושפעים מפרסום מסוים. כולם סבורים שיש השפעה של התקשורת על ההליך המשפטי והשאלה היא כמה זה דרמטי. אני חושב שההשפעה יכולה להיות לעתים דרסטית והרסנית באופן בלתי רגיל - כמו בפרשת קצב", כך אמר עו"ד ציון אמיר בכנס לשכת רואי החשבון שנערך באילת במסגרת מושב בנושא משפט ותקשורת.

את המושב הנחה כתב "כלכליסט" משה גורלי והשתתפו בו השופט בדימוס שלי טימן, עו"ד רות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, עו"ד ציון אמיר, הסנגור של הנשיא לשעבר משה קצב, והכתב המשפטי גיא פלד.

עו"ד אמיר המשיך וביקר את התקשורת: "יש השפעה רבה מאוד של התקשורת, וזה חולי שצריך להתמודד איתו. הסיקור של אנשי ציבור חצה כל גבול אפשרי וצריך לעשות מעשה. ההשפעה של כלי התקשרות זיהמה כל חלקה טובה".

השופט שלי טימן הגיב לדברי אמיר ואמר: "החגיגה (בנושא משה קצב - ה.ק) החלה עם תחילת הפרשה כשאתם, עורכי הדין, יחצנתם את פרשת קצב".

רות דוד המשיכה את קו הביקורת וטענה: "אין ספק שיש לתקשורת תפקיד ציבורי חשוב - מבחינת הציבור מה שלא מופיע לא קיים. ניהלתי לא מעט תיקים פליליים ואני לא הכרתי אותם בתקשורת. אין קשר בין מה שפורסם למה שקרה. האם התקשורת מכוונת מטרה? האם גורמים אינטרסנטיים מפעילים את התקשורת כדי להשיג תוצאות מסוימות? התשובה היא כן. לעתים אין דימיון בין איך שאדם מוצג בתקשורת ומה שקורה בבית המשפט".

בהמשך הדיון הוסיפה דוד: "אנחנו יוצאים מהנחה כאילו התקשורת קובעת את פסקי הדין וזה לא נכון. אף אחד מאיתנו לא רוצה לחיות במצב בו בתי המשפט יגזרו דין על פי ההשפעות שמנחות את התקשורת. אדם צריך להישפט על פי הראיות".

גיא פלד הגן על התקשורת: "המדינה מחליטה אלו חומרי חקירה יתפרסמו. כל חקירה של שולה זקן הותרה לצילום, אבל את אורי מסר לא ניתן היה לצלם".

השופט טימן: "גם השופטים המקצועיים ביותר הם בני אדם, הם מושפעים והם חוששים. ככל שהכתפיים של השופט רחבות יותר, הוא מעז יותר לצפצף על העולם ומה שקורה סביבו. השופטים משתדלים מאוד לעשות משפט כהלכתו, אך ישנה השפעה. ולבוא ולגעור בתקשורת בעיני זה איננו נחמד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות